• 7 Nisan 2023 Cuma 07:00
  • |
  • 7 Nisan 2023 Cuma 07:00

YAZAR

Tablo sıkıntılı...

Paylaş

Beşiktaş, Trabzonspor ve Galatasaray... Türkiye Kupası'nı en çok kazanan takımlar tek tek elenince, Fenerbahçe'nin sezonu en azından 1 kupayla kapatma şansı ve inancı arttı.

Ligde Beşiktaş'a karşı Kadıköy'de alınan ağır yenilginin ardından kupa maçında Fenerbahçe taraftarının takıma ne kadar destek vereceği de ayrı bir merak konusuydu. Kaldı ki hava soğuk ve yağışlı, aynı saatlerde de hem voleybol hem de basketbolda Fenerbahçe'nin önemli maçları vardı.

Bu düşüncelerle başladığımız kupa maçında tribünlerde büyük boşluklar bulunması doğrusu benim için sürpriz değildi. Bu tablo son dönemde kötü sonuçlar nedeniyle taraftarın bir baskı unsuruna dönüştüğü Fenerbahçe için avantaj bile olabilir.

Bütün bunlara ek olarak Kayserispor, Trabzon'da kazanan kadrosunun büyük bölümünü kulübeye çekip, yedek ağırlıklı bir kadroyla sahaya çıkmıştı.

Maç bu tabloda başladı ve Emre Mor'un erken golü sanki Fenerbahçe için her şeyin kolay olacağı işaretini verir gibiydi. Ancak Kayserispor'dan hemen cevap gelince yine Fenerbahçe için stresli dakikalar başladı. Derbinin son bölümünde maça giren ve Beşiktaş'a karşı takıma hareket getiren Emre Mor'un, "Bu gece benim gecem" mealindeki klas golü, Fenerbahçe'yi soyunma odasına galip götürdü.

İkinci yarıda Serdar Dursun'un, Cenk Gönen'in de hatasından yararlanarak 'Ekmeğini taştan çıkartarak attığı gol' Fenerbahçe'nin yarı finalini müjdeler gibiydi. 3-1 olduktan sonra Serdar Dursun'a yönelik destek tezahüratlarına karşın yönetime gelen tepkiler ilginçti. Fenerbahçe taraftarı, 'Kırgınlığımız bir galibiyetle bitmez' mesajında ısrarlıydı.

Bazı oyunculara karşı alınan tavır da gelecek adına endişe verici. Bu isimlerin Fenerbahçe taraftarının gönlünü alması için bundan sonra 'ağzıyla kuş kapma' derecesinde iyi işler yapması lazım. Yoksa elmaya kurt girmiş, işaretler sıkıntılı.

Bu tabloda gelen yarı final, Fenerbahçe'ye belki de kupanın yolunu ardına kadar açtı ancak tribünlerle takım arasında dolaşan kara bulutlar kolay kolay dağılacak gibi durmuyor.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

8 Nisan 2024 Pazartesi

Hani bırakıyordun!

4 Nisan 2024 Perşembe

Futbola dönüş

20 Mart 2024 Çarşamba

Ateşe benzin dökmeyin!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Okan'ın neşteri

16.04.2024

Engin Verel

Hani bırakıyordun!

8.04.2024

Alen Markaryan

Problemi yaratanlarla problemi çözemezsiniz

16.04.2024

Kenan Karcı

Mehmet Büyükekşi aday olacak

17.04.2024

Mustafa Sapmaz

Gurur duy

15.04.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Şapka çıkarıyorum

16.04.2024