• 30 Nisan 2021 Cuma 08:00
  • |
  • 30 Nisan 2021 Cuma 08:00

YAZAR

Engin Verel

Son dakikada 2 adam!

Paylaş

Ev sahibi Alanyaspor, şampiyonluğa giden takımların belalısı diyebilirim. Konuk takım Fenerbahçe ise şampiyonluk kovalayan 3 büyükten bir tanesi. Zaten sizler de bunu biliyorsunuz.

Ancak benim anlamakta zorlandığım bir konu var. Takımlardan Alanyaspor'un resmi kurumlarda kağıt üstünde teknik patronu Semih Tokatlı, Fenerbahçe'nin ise Şenol Çorlu. Ama gelin görün ki sahada ikisini de göremiyorsunuz.

Gelelim biz maça. Orta sahadaki dörtlüde eğer Mesut'u oynatıyorsan ki kondisyon olarak daha hazır olmadığını çok açık olarak görüyoruz. Ancak ilk 11'deyse oyunu onun üzerine kurman lazım. Aksi takdirde sahada 10 kişi oynarsın... 10 kişi dedim de sakatlıktan kurtulup, kaptanlık bandıyla sahaya çıkan Gökhan'ın ilk yarı sonlarında böyle önemli bir maçta kırmızı kart görmesi şanssızlık gibi görülse de aslında pozisyon hatası olduğunu vurgulamak lazım. Sol kanatta Caner'e gelirsek, bunca tecrübesine rağmen çoğu pozisyonda ofsaytı bozan adam olarak klasına yakışmaz bir görüntüdeydi. Pelkas'ın gününde olmadığını söylemek o kadar zor değil. Ancak Mert Hakan-Gustavo değişikliği, Gökhan'ın atılmasından dolayı yapılmışsa ki öyle yapıldı, bence Gustavo bu orta saha dörtlüsünde yedek kulübesinde oturacak bir futbolcu değil.

Enlere gelirsek, en baş sıraya direkleri koymamız lazım. Başta Salih, Juanfran ve Efkan'ın bombasını engelleyen direklere Fenerbahçe teşekkür etmeli. Tabii Harun'u da unutmayalım. 2-3 inanılmaz kurtarışıyla yine gecenin adamı oldu. Teşekkür dedim de bir de Alanyaspor'da pozisyonlara girip de sonlandıramayan Davidson'a teşekkür etmeli. Son vuruşları amatörce yapmasaydı Harun'un ve direklerin kurtardıkları belki de bir işe yaramayacaktı. Alanyaspor dedim de gözlerim sağ çizgide Juanfran ve Efecan ikilisinin uyumuna benzer bir ikiliyi Fenerbahçe'de aradı ama bulamadı. Fenerbahçe'nin bilhassa Juanfran'ı radarına alması gerektiğine inananlardanım.

Elimdeki yedek listesine bakıyorum da kaleci Osman Çetin'in dışında geri kalanlara x bir takımın formasını giydirsen ilk 5'e oynar. Ama nedense çokluğun pek fayda getirmediğini görüyoruz. Hakemin 4 dakika uzatma verdiği maçın son 1 dakikasında 2 adam değiştirmek galip olan takımın yapacağı iştir. Bunu da anlamak mümkün değil. Demek ki Emre Belözoğlu, 1 puana razıydı. Özetlersek Fenerbahçe dün akşam Akdeniz'de pek de hak etmediği 1 puan kazansa da kaybettiği çok önemli 2 puanla belki de şampiyonluğu kaybetti.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

16 Mayıs 2022 Pazartesi

Şimdilik güle güle

9 Mayıs 2022 Pazartesi

Fenerbahçe için kazanç

30 Nisan 2022 Cumartesi

Fotoğraf güzel!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Giderayak sürpriz

21.05.2022

Engin Verel

Şimdilik güle güle

16.05.2022

Alen Markaryan

Üstelik 9 kişiyiz biz...

17.05.2022

Kenan Karcı

Ne haber netekim yine geldi kasket!

1.05.2022

Mustafa Sapmaz

Güneşli günler

11.04.2022

Gürkan Ata

35 ve 37. hafta hariç mükemmel planlama!

16.05.2022