• 28 Ekim 2022 Cuma 07:00
  • |
  • 28 Ekim 2022 Cuma 07:00

YAZAR

Siyah ile Beyaz

Paylaş

Liderlik ve bir anlamda mart ayına kadar Avrupa'dan çekilmek için Rennes karşısına çıktı, Fenerbahçe... Kadıköy'de tribünler, ekranları başındaki milyonlar, Fenerbahçe'nin atacağı gollerle sevinmek için heyecanla bekliyordu... Ancak evdeki hesap çarşıya uymadı desek yeridir. İlk düdükle başlayan Rennes baskısı 5.dakikada karşılık buldu. Fenerbahçe daha maça ısınamadan geriye düşmüş oldu. Futbolcular, ne olduğunu anlamadan ikinci golü ağlarda görünce Kadıköy'de buz gibi bir hava esti.

Ancak VAR'dan gelen ofsayt kararıyla rüzgarın tersine dönmesini bekledim. Ama sadece beklediğimizle kaldık. Fenerbahçeli futbolcular, Rennes'e karşılık veremezken 16'da gelen ikinci gol, moralleri tamamen bozdu.

Üçüncü gol sonrasında ise taraftarların da gardı düşmüştü ki Valencia'nın golü geldi. Bu gol bir anlamda 'can suyu' oldu.

İkinci yarıya da Fenerbahçe, bu golün verdiği özgüvenle başladı. Ancak beklenen ikinci gol bir türlü gelmeyince, Jesus 'sihirli dokunuş'larını yapmayı denedi, 4 oyuncu birden değiştirdi. Oyun biraz hareketlense de beklenen etki bu değildi, tabii...

Karşılaşmanın son 10 dakikasına girdiğimizde ise Jesus'un 'Yeterli görmediği' Zajc, harika bir golle adeta sönmeye yüz tutmuş ateşi yeniden alevlendirdi.

Bu golle üçüncü gole olan inanç daha arttı, bu beklentiyi de Emre Mor karşıladı. 3-0'dan 3-3'e gelen maçta Fenerbahçe harika bir geri dönüşe imza attı. Fenerbahçe, bu skorla, bu oyunla adeta 'grubun lideri' benim mesajını da açık açık Rennes'e verdi.

Şimdi önümüzde tek engel kaldı; O da Dinamo Kiev... Fenerbahçe önümüzdeki maçta Dinamo Kiev'i mağlup edip, grubunu lider bitirecektir. Buna canı gönülden inanıyoruz...

Ancak Fenerbahçe'nin ilk yarı ve ikinci yarıda oynadığı oyunda siyah ile beyaz kadar fark vardı. Jesus buna bir çare bulmalı.

NOT: Jesus yine değişikliklerinden katkı aldı, oyunu çok iyi okuyor ancak gruptan çıktıktan sonraki rakipler çok daha dişli olacak. Her takım da Rennes gibi savunmada bu kadar açık verip hata yapmaz...

YAZARIN DİĞER YAZILARI

20 Mayıs 2024 Pazartesi

Şampiyonluğa bedel

13 Mayıs 2024 Pazartesi

Hani Fred demişti ya!

7 Mayıs 2024 Salı

Bir sezon daha heba oldu

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Mayıs Modu Açılınca

6.05.2024

Engin Verel

Şampiyonluğa bedel

20.05.2024

Alen Markaryan

FUTBOLSUZLUK BALOSU

21.05.2024

Kenan Karcı

İkisi de şampiyon

20.05.2024

Mustafa Sapmaz

Çocuklar gülüyor

20.05.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Sinan Kaloğlu ile hasbihal

19.05.2024