• 1 Ekim 2021 Cuma 08:00
  • |
  • 1 Ekim 2021 Cuma 08:00

YAZAR

Engin Verel

Sinyaller güzel

Paylaş

İlk yarım saatte Galatasaray'ın zaman zaman rakip alandaki sert baskısı Marsilya'nın hücum planlarını bozdu. Bu dakikalarda her iki takımın da savunmalarındaki pas hataları dikkat çekti. Marsilya'nın bu baskıyı kırmak için kanatları kullanma çabası da çok işe yaramadı. Aslan'ın dişini gösterdiği bu bölümlerde Marsilya, 'Pabuç pahalı' mesajını net şekilde almıştı.

İlk yarım saat geride kaldığında Marsilya'nın sadece 1 isabetsiz şutuna karşılık, Galatasaray'ın 3 şutu vardı. Bu tablo Aslan'ın pozitif görüntüsünü net şekilde anlatıyordu.

Galatasaray'ın bu kadar iyi oynadığı dakikalarda taraftarlar arasında çıkan meşale atışması ve hakemin maçı durdurması Marsilya'nın ekmeğine yağ sürdü. Oyun soğudu ve Galatasaray'ın pozitif enerjisi olumsuz etkilendi. 8 dakikalık duraklamadan sonra Marsilya'nın daha etkili bir görüntüsü vardı fakat Galatasaray savunmasını çok da zorladıklarını söylemek mümkün değil. Buna rağmen Kerem son dakikada topu kaleciye nişanlamasa Galatasaray soyunma odasına önde gidebilecekti. Yazık oldu.

Burada Galatasaray'ın kaleden başlattığı oyunlarda, göbeğe yapılan pasların çok ciddi hataların sinyallerini verdiğini de söylemek lazım. Daha önce bu konuda çok canları yanmasına rağmen ders almış görünmüyorlar.

Galatasaray'da Nelsson ve Marcao'nun savunmada büyük fark yarattığını da burada söylemek lazım. Boey (sakatlanıp çıkana kadar) ve Aanholt'un beklerdeki performansı da onları çok iyi bütünlüyor. Marsilya'nın ilk yarıda sadece 1 isabetli şutunun olması savunma dörtlüsünün görevini iyi yaptığını gösteriyordu. Ben göbekte oynayan oyunculardan başta Taylan olmak üzere bu dönemde biraz pasif kaldığını da buraya not düşmeliyim.

Galatasaray'ın birçok şeyi doğru yaptığı Fransa'dan 3 puanla dönmesi harika olurdu ama 1 puan da fena değil. Üstelik bu puanı iyi futbolla alması Galatasaray adına gelecek için umut verici.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

25 Ekim 2021 Pazartesi

İsabetsizler takımı!..

22 Ekim 2021 Cuma

Gitmeyin daha iyi

18 Ekim 2021 Pazartesi

"Şansalan"lar bunlar!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

"El freni" inince

22.10.2021

Engin Verel

İsabetsizler takımı!..

25.10.2021

Alen Markaryan

Şimdilik neyse!..

20.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Bir hamle, bir gol ve 3 puan!

24.10.2021