• 1 Ekim 2021 Cuma 08:00
  • |
  • 1 Ekim 2021 Cuma 08:00

YAZAR

Engin Verel

Sinyaller güzel

Paylaş

İlk yarım saatte Galatasaray'ın zaman zaman rakip alandaki sert baskısı Marsilya'nın hücum planlarını bozdu. Bu dakikalarda her iki takımın da savunmalarındaki pas hataları dikkat çekti. Marsilya'nın bu baskıyı kırmak için kanatları kullanma çabası da çok işe yaramadı. Aslan'ın dişini gösterdiği bu bölümlerde Marsilya, 'Pabuç pahalı' mesajını net şekilde almıştı.

İlk yarım saat geride kaldığında Marsilya'nın sadece 1 isabetsiz şutuna karşılık, Galatasaray'ın 3 şutu vardı. Bu tablo Aslan'ın pozitif görüntüsünü net şekilde anlatıyordu.

Galatasaray'ın bu kadar iyi oynadığı dakikalarda taraftarlar arasında çıkan meşale atışması ve hakemin maçı durdurması Marsilya'nın ekmeğine yağ sürdü. Oyun soğudu ve Galatasaray'ın pozitif enerjisi olumsuz etkilendi. 8 dakikalık duraklamadan sonra Marsilya'nın daha etkili bir görüntüsü vardı fakat Galatasaray savunmasını çok da zorladıklarını söylemek mümkün değil. Buna rağmen Kerem son dakikada topu kaleciye nişanlamasa Galatasaray soyunma odasına önde gidebilecekti. Yazık oldu.

Burada Galatasaray'ın kaleden başlattığı oyunlarda, göbeğe yapılan pasların çok ciddi hataların sinyallerini verdiğini de söylemek lazım. Daha önce bu konuda çok canları yanmasına rağmen ders almış görünmüyorlar.

Galatasaray'da Nelsson ve Marcao'nun savunmada büyük fark yarattığını da burada söylemek lazım. Boey (sakatlanıp çıkana kadar) ve Aanholt'un beklerdeki performansı da onları çok iyi bütünlüyor. Marsilya'nın ilk yarıda sadece 1 isabetli şutunun olması savunma dörtlüsünün görevini iyi yaptığını gösteriyordu. Ben göbekte oynayan oyunculardan başta Taylan olmak üzere bu dönemde biraz pasif kaldığını da buraya not düşmeliyim.

Galatasaray'ın birçok şeyi doğru yaptığı Fransa'dan 3 puanla dönmesi harika olurdu ama 1 puan da fena değil. Üstelik bu puanı iyi futbolla alması Galatasaray adına gelecek için umut verici.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

28 Şubat 2024 Çarşamba

Tehlikeli sinyaller

25 Şubat 2024 Pazar

Tebrikler!...

18 Şubat 2024 Pazar

Yanlıştan dönmek…

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Kayıp büyük

1.03.2024

Engin Verel

Tehlikeli sinyaller

28.02.2024

Alen Markaryan

Yükselen değerler...

29.02.2024

Kenan Karcı

Yeni kurbanlar mı istiyorsunuz!

28.02.2024

Mustafa Sapmaz

Kapalı kale

26.02.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Krizden Semih Kılıçsoy çıktı

27.02.2024