• 22 Eylül 2023 Cuma 07:00
  • |
  • 22 Eylül 2023 Cuma 07:00

YAZAR

Şimdi hoca düşünsün!

Paylaş

Galatasaray'ın, Kopenhag karşısında çok çetin bir mücadele vermesi, 1 puan alırken bile çok zorlanması açıkçası bir başka Danimarka ekibiyle oynayacak olan Fenerbahçe için göz korkutucuydu. Zira Nordsjaelland, ligde 8 maç sonunda üçüncü sıradaydı ve Kopenhag'ın sadece 2 puan gerisindeydi.

Üstelik İsmail Hoca'nın maçtan önce, "Rotasyon yapacağım" açıklaması endişelerimizi daha da artırmıştı. Zira bugüne kadar düzenli forma giymemiş ve bir arada oynamış futbolcuların ne kadar uyum sağlayacakları tam bir muammaydı. Bu futbolcuların bazılarının satışa çıkartıldığını ancak son anda mecburen elde kaldığını düşünürsek, gerisini siz hesaplayın.

Ama buna rağmen dün maçın başından itibaren ki burada 3-0'dan sonraki rahatlığı istisna tutarsak- Fenerbahçe'nin rakibini sahadan silen bir oyun ortaya koyduğuna şahit olduk. O kadar istekli, arzulu ve uyumlu bir takım vardı ki sahada herkes birbirinin boşluğunu kapattı, izleyenlere de keyif veren bir takım ortaya çıktı. İlk yarıyı Crespo ve Batshuayi'nin golleriyle iki farklı önde kapatan Fenerbahçe, rakibinin puan umutlarını da bitirmişti. Bu psikolojinin ikinci yarıya da bizim adımıza pozitif yansıyacağı gün gibi ortadaydı.

Nitekim Fenerbahçe soyunma odasından da adeta golle döndü. İkinci yarı başlar başlamaz Serdar Aziz'in biraz da şansla filelere giden topu, herkesi daha bir havaya soktu. Tek sıkıntı, golden sonraki rehavet ve bunun getirdiği düşüştü. İsmail Hoca'nın müdahalesine kadar bu sorun devam etse de, takviyelerle takım yeniden agresif oyununa geri döndü.

Dün geceye dair Livakovic için de birkaç laf etmek lazım. Ona pek iş düşmedi ama iş düştüğünde de "Ben buradayım, rahat olun" mesajını verdi. İlk maçta eleştirilmişti ama dün gece gerçek kimliğini bulmaya başladığını gördük. Fenerbahçe için büyük kazanç.

Dün geceye dair tek olumsuz düşüncem, İsmail Hoca bu takımı sahaya sürmekle iyi yapmadı. Şimdi herkes olası bir kötü sonuçta, "Keşke o takımı oynatsaydı" diye yüklenmeye başlayacak. Yani bundan sonra İsmail Hoca için en büyük tehlike, sahada oynayanlar değil, kulübede oturanlar olacak.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

5 Aralık 2023 Salı

Derbi için moral oldu

1 Aralık 2023 Cuma

Hayal alemi!

30 Kasım 2023 Perşembe

1 puana üzülmeli

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

‘En kötü' iken kazanmak

3.12.2023

Engin Verel

Derbi için moral oldu

5.12.2023

Alen Markaryan

KONGRE

5.12.2023

Kenan Karcı

Seyirci kazandı

28.11.2023

Mustafa Sapmaz

Plandan üstün plan

4.12.2023

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Milli Takım, EURO 2024'e renk katar

3.12.2023