• 15 Ekim 2017 Pazar 23:31
  • |
  • 15 Ekim 2017 Pazar 23:31

YAZAR

Engin Verel

Seninle 1 dakika

Paylaş

11 puanla 8. sıradaki F.Bahçe, dün akşam 8 puanla 12. sırada bulunan Yeni Malatya’yı evinde ağırladı. Tabii birçok Fenerbahçeli gibi ben de bu maçın skor olarak 6. dakikada biteceğini tahmin etmiyordum. Bir dakika içinde Ozan Tufan ve Giuliano’nun attığı goller hem seyircinin hem de teknik heyetinin Galatasaray derbisini erken düşünmesine neden oldu.   

F.Bahçe’nin gözle görülen oyun değişikliğinin dışında, istekli, hırslı ve oyun disiplininden kopmama olgusuyla sahada neler yaptıklarını sırasıyla anlatalım. 

Göze hemen batan defans dörtlüsündeki kanat bekleri Isla ve Hasan Ali’nin ileri çıkmasıyla birlikte, önlerindeki Dirar, Mathieu Valbuena ve ileri uçtaki Giuliano ile Soldado’nun birlikte rakip ceza sahasını dörtlemesi oldu. F.Bahçe’de, ön liberoda Ozan’ın da ofansif olarak ileri çıkması rakibin bunalmasına neden oldu. Taraftarlar uzun zamandır bu arzulu F.Bahçe’yi görmek istiyordu.    

İki stoper Neto ve Roman kanat bekleri ileri çıktığında açılıyor, öndeki boşluğu Souza dolduruyordu. Ama en önemli faktör geçmiş yıllarda uygulanan ofansif futbolcuların dönerli bir şekilde oynamasıydı. Bu futbol anlayışı dün akşam Malatya’ya karşı çoğunlukla sağ tarafı kullanarak sergilendi. Ancak bu güzel ve olumlu görüntüleri fazla büyütmemek adına şunu belirtmek isterim. Malatya’nın oynadığı oyunu analiz ettiğimde ligin sonlarında yer alan Antalyaspor’dan kat kat kötü olduğunu açıkça söyleyebilirim. Buna karşın Malatya’nın kaçırdığı iki gol ve direkten dönen topları masaya yatırırsak kazanılan bu farklı galibiyet haftaya oynanacak Galatasaray derbisi için ölçü olabilecek kalitede değildi. 

Geçmiş haftalardaki takımın yapmadığı pres anlayışı dün akşam hem rakibin hata yapmasını sağladı hem de birinci bölgeden oyun kurma anlayışını yok etti. Zaten baktığımızda rakibin bu bölgelerde kaliteli bir oyuncusu olmadığı görüyoruz. 

F.Bahçe, 14 maçtır üst üste gol yiyerek inanılmaz bir rekora imza atıyor. Her hafta rakiplerini farklı skorlarla geçen G.Saray’ı mağlup etmesi için F.Bahçe’nin bu rekora son vermesi gerekiyor.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

30 Kasım 2021 Salı

El birliğiyle...

29 Kasım 2021 Pazartesi

Bu rotasyon değil!

26 Kasım 2021 Cuma

Şansın ve golcün yoksa...

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Aslan gibi

26.11.2021

Engin Verel

El birliğiyle...

30.11.2021

Alen Markaryan

Güven çıkar oyundan!

30.11.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Plan ve sakinlik

22.11.2021

Gürkan Ata

Az atak, az şutla çok iş yapmak!

29.11.2021