• 25 Ekim 2016 Salı 00:01
  • |
  • 25 Ekim 2016 Salı 00:01

YAZAR

Engin Verel

Sayın Aziz Bülent Yıldırım…

Paylaş

Maçtan iki gün önce Yüksek Divan Kurulu'nda Aziz Bey, başta medya olmak üzere önüne gelene gidene verdi veriştirdi. Bir gün sonra da Konya maçı için alkışlarla uçağa bindi. Konya'ya indiğinde ise İstanbul'daki görüntünün tam tersi, alkış yerine protestoya bırakmıştı.

"Sakatlıklar ve kadro dışı kalan futbolcuların dışında F.Bahçe'de pek fazla değişiklik yok" diyorduk ki; Lens'in iyileşmesi İngiltere dönüşü egolarının esiri olan Emenike'yi tek santrfor arkasında ise "İngiltere'de 5-6 yememek için mücadele ettik" diyen Van Persie, görev almıştı. Volkan Şen ve Alper Potuk dururken, yılların sol beki İsmail Köybaşı, bu iki futbolcunun yerinde görev alıyordu. İlk yarı futbol adına sahada bizleri heyecanlandıracak hiçbir hareket yok desek yeridir. Lens'in ceza sahası içerisinde düştü mü, düşürüldü mü görüntüleriyle verilen penaltı ve Emenike'nin penaltısıyla soyunma odasına giden F.Bahçe'de rakip Douglas'la şakacıktan bir tehlikeli yaratmış, onu da Volkan önlemişti.

İkinci yarı ise ilk yarıdaki uyku dolu futboldan uyanmış olan iki takımda biraz hareketlenmişti. 60. dakikaya kadar iki takımın kaleye çektiği şut 2'şer 4… Kaleye tutan şutları ise birerden ikiydi ve tek gol F.Bahçe hanesindeydi. Ve bu dakikalardan sonra 1-0'lık skoru koruma amacıyla sahasına kapatan Sarı-Lacivertliler, ev sahibi Konyaspor'a "Gel de bana gol at" dersene bir futbol sergiliyor ancak sabaha kadar oynasalar bu golü atacak doğru dürüst futbolcuları olmadığını bilemiyorlardı. Dakikalar 70'i gösterirken Skrtel'in koluna çarpan penaltıyı soyadı Yıldırım olan hakemimiz görmüyordu. Ve bu dakikadan sonra Konyaspor'un baskısı artıkça artmış, F.Bahçe defansı Kjaer, Sktrel ve iki ön libero Josef ve Mehmet'le iyi kaparak bir duvar örmüştü.

Sow ve Alper'in kanatlardaki değişikliği de F.Bahçe'yi ilerideki ofansif futbolunda katkı sağlamayınca, 1-0'lık galibiyeti kabul eden Advocaat, skoru korumak için sahadan dolaşan Van Persie'yi çıkartarak, defans ikilisini üçleyerek Neustadter'i aldı ve "Çanakkale Geçilmez" misali oynadı.  

Merak ettiğimiz bir konu var. Bülent Yıldırım'a sormak istiyorum. Yeni kurallara göre; Emenike'nin penaltısı son vuruş yapmadan durakladığı için tekrarlanmalı mıydı? Lens mi rakibine çarpıp düştü, yoksa rakibi mi Lens'in düşürdüğü için penaltı verdin? Son olarak da top ceza sahası içinde Skrtel'in koluna çarptı mı çarpmadı mı? Bu soruları bana sorsaydı, cevabımı verdikten sonra sana "Sayın Aziz Bülent Yıldırım, cevaplarımla tatmin oldunuz mu?" derdim. 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

18 Ekim 2021 Pazartesi

"Şansalan"lar bunlar!

9 Ekim 2021 Cumartesi

Değişen bir şey yok

1 Ekim 2021 Cuma

Sinyaller güzel

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Sahada 6 yoksa

18.10.2021

Engin Verel

"Şansalan"lar bunlar!

18.10.2021

Alen Markaryan

Şimdilik neyse!..

20.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

28.09.2021