• 10 Mart 2023 Cuma 07:00
  • |
  • 10 Mart 2023 Cuma 07:00

YAZAR

Şanssızlık...

Paylaş

İspanya'da ligde kalma mücadelesi veren Sevilla hakkında maç öncesi çok negative yorumlar yapılıyordu. UEFA Kupası'nın gediklisi İspanyol ekibinin doğrusu bu kadar kötü bir durumda olduğuna inanamıyordum. Zira, Avrupa'da başka bir havasının olduğu yorumları bana daha mantıklı gelmişti.

Ama maç başladığında gördük ki Sevilla gerçekten kötü takım. Bireysel olarak kaliteli oyunculardan kurulsa da uyumsuz, disiplinsiz ve özgüvensiz bir görüntüsü vardı sahada.

Buna karşılık Fenerbahçe çok aklı başında işler yapıyor, savunma arkasına atılan toplarla Valencia ve King'e pozisyon hazırlıyor. Kontra çıkışlarda da organize gelişlerde de göze girecek işler hep temsilcimiz lehineydi.

İlk yarıda rakip kaleye attığımız 3'ü isabetli 8 şut da genel tabloyu aslında çok iyi özetliyordu. Sevilla'nın ise 2'si isabetli sadece 4 şutu vardı. Üstelik tabelaya istatistik olarak yansıyan bu rakamların çok etkili hücumlar olmadığını da belirtmeliyim.

Gel gör ki bu kadar pozitif futbola ve olumlu işlere ragmen Fenerbahçe ilk yarı sonunda soyunma odasına önde gidemedi. Oysa bir gol bulsak, özgüven sorunu yaşayan Sevilla'nın ayakları daha çok titreyecek ve daha çok hata yapacaktı. Ama bu devrede şans onlardan yanaydı.

İkinci yarıda da bu şansları devam etti. Bir gol yese dağılacak görüntüsü veren Sevilla, bulduğu şans golüyle oyuna tutundu ve direnç kazandı.

Fenerbahçe'de ise bir moral bozukluğu başladı. Yapılan değişikliklerle Jesus, bu durumu tersine çevirmeye çalışsa da çok fazla işe yaradığını söylemek mümkün değildi.

Portekizli hoca son umut olarak Arda Güler'i sahaya sürmek için hazırlık yaparken, takım ikinci golü yedi.

Bu futbolun karşılığı böyle olmamalıydı. Gerçekten yazık.

Rövanşta bu skorun altından kalkmak kolay değil. Bu tecrübedeki bir takıma karşı Fenerbahçe'nin işi çok zor. Umarım beni yanıltırlar.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

11 Haziran 2024 Salı

REKABETTE ASALET ŞART!

2 Haziran 2024 Pazar

Kaybeden Fenerbahçe Sportif A.Ş'yi yönetsin

27 Mayıs 2024 Pazartesi

Böyle sezona böyle final yakışırdı

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Acil cevap lazım!

5.06.2024

Engin Verel

REKABETTE ASALET ŞART!

11.06.2024

Alen Markaryan

"NEDEN ŞAMPİYON YAPAMIYORLAR" İŞTE BELGESİ

11.06.2024

Kenan Karcı

Tabelaya aldırmayın

11.06.2024

Mustafa Sapmaz

Çocuklar gülüyor

20.05.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Nuri Şahin müthiş bir proje

15.06.2024