• 9 Şubat 2019 Cumartesi 08:00
  • |
  • 9 Şubat 2019 Cumartesi 08:00

YAZAR

Engin Verel

Sana hayırlı işler!

Paylaş

Maçtan önce teknik direktörler birbirlerine sarılır ve başarı diler. Genellikle ilk adımı ev sahibi takımın teknik direktörü atar. Ama dün akşam, geçmişte küme düşen Rize’yi çalıştıran Hikmet Karaman, küme düşme sebebi olarak gördüğü dönemin Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal’ı es geçti.

Gelelim maça... Evinde iki kez üst üste kazandıktan sonra hem camia hem yönetim hem de takım halinde moral motivasyonunu yükselen Sarı-Lacivertliler, uzun haftalardır mağlubiyeti olmayan Kayseri karşısında 3’te 3 peşindeydi. Ersun Yanal, yerli transferler Serdar ve Tolgay’a ilk 11’de şans verdi. Gerçi Serdar Aziz mecburen 11’e girdi. Çünkü Skrtel ishal olmuştu!

Haftalardır tel tel dökülen Ayew’i, Moses dururken oynatmasını anlamak ise mümkün değil. Herhalde önceki hocalarda olduğu gibi Ayew, Comolli kontenjanıyla sahaya çıktı. İlk 45 dakikada F.Bahçe’nin sağ kanadı Isla ve Dirar’la daha hareketliydi. Ama Kayseri onları durdurdu ve orta sahada oyuna ağırlığını koydu. Ağırlığını koydu dedik ama istatistiklere baktığımızda ilk 45’te Kayseri’nin ne şutu ne korneri vardı. F.Bahçe’nin ise kaleyi tutan bir vuruşu oldu. Futbol adına nasıl kısır bir mücadele olduğunu anlarsınız. Tolgay, Jailson, Mehmet Ekici üçlüsü, dün akşam olmasa da yarınlarda iyi işler yapacaklarını belli etti. Ama problem, soldaki Hasan ve Ayew ikilisinde. Bu kanat, el freni çekilmiş araba gibi! Soldado’ya gelirsek, faydasından çok zararı oldu. Sarı kart yiyecekken, herhalde kötü söz söylediği için takımını 10 kişi bıraktı. Böylece 2 hafta sonraki Beşiktaş derbisinde sahada olmaması da kesinleşti.

İkinci yarıda Moses girdi, Mehmet Ekici çıktı. Eğer Mehmet sakat değilse onu almak, tıpkı Ayew’i 82 dakika sahada tutmak kadar yanlıştı. Ersun Yanal’ı anlamadığım başka bir konu daha var. Deplasmanda 10 kişi oynuyorsun, rakip seni çıkartmıyor. Sen Moses’i aldıktan sonra orta alandan Tolgay’ı çıkartıp, hayalet golcü Frey’i sokuyorsun. Kardeşim, 11 kişiyle bir şey yapamayacak bu iki futbolcu, 10 kişiyle sana maçı mı kazandırcak! Sana futbol dersi veren rakibe karşı orta alana ağırlığını koyamazsan, biri geçersiz biri geçerli iki gol yersin!

Herhalde bu maçı F.Bahçe’nin sportif direktörü Comolli de seyretmiştir. Kayserispor’da Deniz’i bir kenara koyalım. Mensah, Chery ve Kravets... Acaba bu 3 futbolcuyu seyredip ne düşünmüştür merak ediyorum! Senin aldığın futbolcuları bu 3 adam, 2’yle değil 3’le çarpar. Sen bunları bulamayıp, aldıklarınla şampiyonluğa değil küme düşmemeye oynarsın. Haydi hayırlı işler kardeşim sana!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

9 Ekim 2021 Cumartesi

Değişen bir şey yok

1 Ekim 2021 Cuma

Sinyaller güzel

27 Eylül 2021 Pazartesi

İlk etap tamam

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

İki maçın gör dedikleri

13.10.2021

Engin Verel

Değişen bir şey yok

9.10.2021

Alen Markaryan

Ücret ödeyip haksızlık almak

12.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

28.09.2021