• 09 Şubat 2019 Cumartesi 08:00
  • |
  • 09 Şubat 2019 Cumartesi 08:00

YAZAR

Engin Verel

Sana hayırlı işler!

Paylaş

Maçtan önce teknik direktörler birbirlerine sarılır ve başarı diler. Genellikle ilk adımı ev sahibi takımın teknik direktörü atar. Ama dün akşam, geçmişte küme düşen Rize’yi çalıştıran Hikmet Karaman, küme düşme sebebi olarak gördüğü dönemin Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal’ı es geçti.

Gelelim maça... Evinde iki kez üst üste kazandıktan sonra hem camia hem yönetim hem de takım halinde moral motivasyonunu yükselen Sarı-Lacivertliler, uzun haftalardır mağlubiyeti olmayan Kayseri karşısında 3’te 3 peşindeydi. Ersun Yanal, yerli transferler Serdar ve Tolgay’a ilk 11’de şans verdi. Gerçi Serdar Aziz mecburen 11’e girdi. Çünkü Skrtel ishal olmuştu!

Haftalardır tel tel dökülen Ayew’i, Moses dururken oynatmasını anlamak ise mümkün değil. Herhalde önceki hocalarda olduğu gibi Ayew, Comolli kontenjanıyla sahaya çıktı. İlk 45 dakikada F.Bahçe’nin sağ kanadı Isla ve Dirar’la daha hareketliydi. Ama Kayseri onları durdurdu ve orta sahada oyuna ağırlığını koydu. Ağırlığını koydu dedik ama istatistiklere baktığımızda ilk 45’te Kayseri’nin ne şutu ne korneri vardı. F.Bahçe’nin ise kaleyi tutan bir vuruşu oldu. Futbol adına nasıl kısır bir mücadele olduğunu anlarsınız. Tolgay, Jailson, Mehmet Ekici üçlüsü, dün akşam olmasa da yarınlarda iyi işler yapacaklarını belli etti. Ama problem, soldaki Hasan ve Ayew ikilisinde. Bu kanat, el freni çekilmiş araba gibi! Soldado’ya gelirsek, faydasından çok zararı oldu. Sarı kart yiyecekken, herhalde kötü söz söylediği için takımını 10 kişi bıraktı. Böylece 2 hafta sonraki Beşiktaş derbisinde sahada olmaması da kesinleşti.

İkinci yarıda Moses girdi, Mehmet Ekici çıktı. Eğer Mehmet sakat değilse onu almak, tıpkı Ayew’i 82 dakika sahada tutmak kadar yanlıştı. Ersun Yanal’ı anlamadığım başka bir konu daha var. Deplasmanda 10 kişi oynuyorsun, rakip seni çıkartmıyor. Sen Moses’i aldıktan sonra orta alandan Tolgay’ı çıkartıp, hayalet golcü Frey’i sokuyorsun. Kardeşim, 11 kişiyle bir şey yapamayacak bu iki futbolcu, 10 kişiyle sana maçı mı kazandırcak! Sana futbol dersi veren rakibe karşı orta alana ağırlığını koyamazsan, biri geçersiz biri geçerli iki gol yersin!

Herhalde bu maçı F.Bahçe’nin sportif direktörü Comolli de seyretmiştir. Kayserispor’da Deniz’i bir kenara koyalım. Mensah, Chery ve Kravets... Acaba bu 3 futbolcuyu seyredip ne düşünmüştür merak ediyorum! Senin aldığın futbolcuları bu 3 adam, 2’yle değil 3’le çarpar. Sen bunları bulamayıp, aldıklarınla şampiyonluğa değil küme düşmemeye oynarsın. Haydi hayırlı işler kardeşim sana!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

22 Eylül 2020 Salı

Haddini bil haddini!

18 Eylül 2020 Cuma

Ağabey Galatasaray

12 Eylül 2020 Cumartesi

Frey'li şampiyon

DİĞER YAZARLAR

Engin Verel

Haddini bil haddini!

22.09.2020

Alen Markaryan

Uzatma!

25.09.2020

Kenan Karcı

Koç imzalasa limit 400'e çıkacaktı

06.08.2020

Mustafa Sapmaz

As oyuncularla turladı

25.09.2020

Gürkan Ata

Sadece 20 dakika!

27.09.2020