• 5 Ocak 2021 Salı 08:00
  • |
  • 5 Ocak 2021 Salı 08:00

YAZAR

Engin Verel

Sadece sonuç

Paylaş

Önce şunu söylemek isterim, takım isimleri ve futbolcular hakkındaki yorumlarımın sadece bu maç için geçerli olduğunu bilmelisiniz. 

Fenerbahçe’nin bugüne kadar çıkardığı en kötü kadroyu izledim. Çoğu futbolcu, kendi mevkilerinden uzak olunca maalesef futbol kimliklerinden de uzaktaydılar. Tıpkı arkadaşlarına vermeleri gereken pası, çoğunlukla rakibe gönderen ev sahibi Kasımpaşalı futbolcular gibi.

Kasımpaşalı futbolcuların bireysel futbolcu kapasitelerinin bu kadar düşük olduklarını inanın bir futbol adamı olarak kabullenmek çok zor. Açıkçası aynı görüntüler Fenerbahçe’de de 3-4 futbolcu hariç var. Onlarda da bu manzarayı izledik

Thiam’ın attığı iki gol Fenerbahçe’yi rahatlatırken, ne enteresandır ki defans oyuncusu ve kalecinin bacak aralarından geçerek ağlarla buluştu. Bu sahaya alışkın, eski Kasımpaşalı şansı diyelim

Fenerbahçe defansına baktığımız zaman sağda Nazım, solda ise bu mevkide oynaması gereken en son kişi Sadık vardı. Gustavo, Tisserand’ın yanına monte edilmiş, iki ön liberoda ise şansını hâlâ olumsuz kullanan Mert Hakan’la, pozitiften negatife döndüğü için biraz formsuz gözüken Ozan vardı

Sağda Valencia, solda Sinan kanat etkinliklerinde sürükleyici bir futbol görüntüsünü maalesef veremediler. Dedik ya, Thiam, attığı iki golle Fenerbahçe’ye çok değerli 3 puan kazandırmış olabilir. Ama bana göre Fenerbahçe’nin orta sahasındaki en faydalı ve en iyi futbolcusu Pelkas’tı. ‘Her geçen gün futbol grafiği yükselen Pelkas’a karşın yedekte oturan Sosa niye yok, Cisse, Ferdi Kadıoğlu veya Samatta sol kanatta neden düşünülmedi’ diyebilirsiniz.

Sonuçta kötü bir Fenerbahçe her şeye rağmen galibiyet getirdiği için bu skorlu 11’i alkışlarım. Ama yarınlarda futbolcu kapasitesi daha yüksek olan takımlara karşı bu 11’le galibiyetler biraz hayal olabilir. 

Olumlu veya olumsuz görüşlerimi bir kenara bırakırsak, bu maçta izlediğim Fenerbahçe’nin her şeye rağmen şampiyon olacağına inanıyorum.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

10 Aralık 2023 Pazar

Bileğinin hakkıyla

9 Aralık 2023 Cumartesi

Bu futbol yetmez

5 Aralık 2023 Salı

Derbi için moral oldu

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

‘En kötü' iken kazanmak

3.12.2023

Engin Verel

Bileğinin hakkıyla

10.12.2023

Alen Markaryan

Hemen yarın sabah gönderin bunları

10.12.2023

Kenan Karcı

Seyirci kazandı

28.11.2023

Mustafa Sapmaz

Plandan üstün plan

4.12.2023

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Rıza Çalımbay takımı iyi hazırlayamamış

10.12.2023