• 15 Ocak 2024 Pazartesi 07:00
  • |
  • 15 Ocak 2024 Pazartesi 07:00

YAZAR

Sadece 3 puan...

Paylaş

Fenerbahçe, geçen hafta Konyaspor karşısında sezonun en coşkulu futbolunu oynamış ve hepimizden alkış almıştı. Elbette o maçta erken gelen gol Fenerbahçe'nin bu coşkusunun daha da artmasını ve taraftarıyla bütünleşerek farka gitmesini sağlamıştı.

Dün Gaziantep deplasmanında elbette benzer bir maç izlemeyi düşünenler yanılacaktı. Peşinen söyleyeyim ben o kadar kolay bir maç olmayacağını biliyordum. Buna rağmen ilk yarı bittiğinde Fenerbahçe'nin rakibine oranla çok üstün olduğunu ve pozisyon açısından da çok net fırsatlar harcadığını söylemeliyim. Fenerbahçe'nin ilk 45 dakikada kaleyi bulan 3'ü isabetli 12 şutuna karşılık, ev sahibi ekip biri isabetli sadece 2 şut atabilmişti.

Peki Fenerbahçe bu kadar baskın oynadığı bir maçta neden istediği golü ilk yarıda bulamadı. Çünkü ilk yarıda sadece Cengiz'in kanadı biraz işledi, Tadic'in soldan hücuma katkı sağlamakta zayıf kaldığını gördük. Cengiz'in hazırladığı iki net fırsat da golle sonuçlanmadı.

Ancak buna rağmen hücümdaki en hareketli oyuncu olan Cengiz'i kenara çekip onun yerine rfan Can'ı oyuna aldı smail Hoca. Bence yapması gereken şey çift forvetle oynamak değil, topu hücumda daha hızlı çevirecek ve boşluk yaratacak bir formül bulmaktı.

Fenerbahçe'nin orta sahasında Fred'in olağanüstü bir çaba ve organizasyon yeteneğine sahip olduğunu görüyoruz. Ancak diğer oyuncular ona özellikle hücum bölgesinde ayak uyduramadı, doğru yerleşim sağlayamadı. Bu da Fenerbahçe hücumlarının sonuca gitmesinde bir başka engeldi.

Yeni transfer Bonucci'nin takıma katkı sağlamak için gösterdiği istek ve çaba çok değerli. Ama öncelikle kendi işini iyi yapması gerektiğini hocası ona hatırlatmalı. Çok fazla hücuma çıkıp, görevini unutursa daha güçlü takımlara karşı sıkıntı yaşatabilir. smail Hoca daha sonra Tadic'i de oyundan alarak ilk yapması gereken hamleyi yaptı.

Fenerbahçe çok pozisyon bulup, çok fırsat kaçırdığı maçtan zor da olsa 3 puan alarak şampiyonluk yarışındaki gücünü gösterdi. Ancak futbol olarak çok da tatmin edici olmadığını söylemek lazım.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

18 Şubat 2024 Pazar

Yanlıştan dönmek…

16 Şubat 2024 Cuma

Atan-tutan avantajı

8 Şubat 2024 Perşembe

Boyunlu kazak mı Batshuayi mi!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Kâbus gibi

23.02.2024

Engin Verel

Yanlıştan dönmek…

18.02.2024

Alen Markaryan

O yüzden bırak da çoğu insan seni F.Bahçe'ye gittiğinle değil de, F.Bahçe'ye attığın gollerle hatırlasın...

21.02.2024

Kenan Karcı

Erdal Bey'i ‘Alkış'layacağım!

6.02.2024

Mustafa Sapmaz

Avcı, denge ve Meunier

19.02.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Beşiktaş'ta gelecek sezonun şifreleri

21.02.2024