• 5 Kasım 2021 Cuma 08:00
  • |
  • 5 Kasım 2021 Cuma 08:00

YAZAR

Engin Verel

Rus Ruleti

Paylaş

Fatih Terim maçtan önce, "İlk defa bir maça favori çıkıyoruz" dedi. Evet, grup kuraları çekildiğinde Galatasaray'ın rakiplerine karşı böyle bir görüntüsü yoktu ama ilk 3 maçta gösterdiği performansla rakiplerine bu psikolojik üstünlüğü kabul ettirdi. Dün maç başladığında bunun sadece sözde kalmadığını, sahada da gerçekleştiğini gördük. Lokomotiv Moskova, NEF Stadı'na gelmiş zayıf bir deplasman takımı görüntüsündeydi. Sadece savunma futbolunu ön plana çıkarttıkları için bunu söylemiyorum. Her fırsatta kendini yere atan ve vakit kazanmaya çalışan bir takım vardı. Zira grupta 3 maçta sadece 1 puanı olan Rus ekibinin, kazanmaya Galatasaray'dan daha fazla ihtiyacı olduğu gerçeği ortadaydı.

İlk yarıda Galatasaray rakip kaleye organize bir şekilde geldiği ataklarda hep fi - nal paslarında kritik hatalar yaptı. Bu da sonuç almayı engelledi. Çıkışlarda yapılan pas hataları ise Lokomotiv Mosktova adına tehlikeli fırsatlara dönüştü ancak savunmada Marcao ve Nelson ikilisinin müthiş sezgi ve yerinde müdahaleleriyle bunlar savuşturuldu. Feghouli'nin muhteşem golüyle ilk yarıyı önde bitiren Galatasaray'ın ikinci yarıda da bu cesur oyununu devam ettirmesini bekliyorduk. Ama ne yazık ki öyle olmadı.

İkinci yarıda roller değişmiş, ilk yarının tersi bir görüntü ortaya çıkmıştı. Üst üste Galatasaray kalesine gelen Lokomotiv'in baskısını kabullenen Galatasaray'ın dün savunmayı beceremediğini bir kez daha gördük. Trabzon'da da 2-0 öne geçtikten sonra savunma düşüncesi maçın 2-2'ye gelmesine neden olmuştu. Dün de Galatasaray çok kötü bir savunma örneği verdi ve rakip halı sahada bile atamayacağı kolay bir golle beraberliği sağladı.

Sonrası Rus Ruleti'ni döndü. Galatasaray'ın daha şanslı göründüğü bu düelloda kaçan net fırsatlara yanmamak elde değil.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

20 Ocak 2022 Perşembe

Ağlanacak halinize...

16 Ocak 2022 Pazar

Geçiş dönemi!

11 Ocak 2022 Salı

Büyüklük bu değil!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Faz3 çalışması!

21.01.2022

Engin Verel

Ağlanacak halinize...

20.01.2022

Alen Markaryan

Evlerinin önü boyalı direk!

19.01.2022

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Fark oyun yapısı

14.12.2021

Gürkan Ata

Çıldırtıcı yakın markaj!

20.01.2022