• 26 Ekim 2018 Cuma 02:00
  • |
  • 26 Ekim 2018 Cuma 02:00

YAZAR

Engin Verel

Ruh var kalite yok

Paylaş

Comolli, kadro dışı kararlarından sonra, ‘Takım ruhu oturdu” açıklamasıyla bir anlamda, gidenlere kapıyı kapatmıştı. Bu kararın ardından kalanların tek seçeneği vardı. Kendilerini sahada gösterip, ‘Sorun bizde değil, onlarda’ tezini doğrulamak.

Gerçekten de son 2 maçta Fenerbahçeli oyuncuların olağanüstü bir mücadele azmiyle sahada varını yoğunu ortaya koyduğunu görüyoruz. Çırpınıyorlar… Bu yüzden hiç kimsenin iyi niyetini sorgulamanın doğru bir tavır olmayacağını düşünüyorum. Herkes terinin son damlasına kadar formasının hakkını verme gayretinde… Ancak bir de kalite sorunu var. İsim verip, hedef göstermek doğru olmaz belki ancak benim gördüklerimi herkes görüyor. Bazı oyuncular Fenerbahçe’nin vizyonuna ve misyonuna uygun kalitede değil. Takım oturduğu zaman belki zaman zaman başarılı sonuçlar elde edebilirler ancak buna süreklilik kazandıracak bir kadro yok.

Öncelikle dün bir kez daha gördük de Fenerbahçe’nin bitirici bir golcüye şiddetle ihtiyacı var. Frey’in harcadığı fırsatlar akıl alır gibi değil. Belçika savunmasının ikramından attığı golden ziyade, kaçırdıkları gözüme battı benim.

Sivas maçında topu direkten dönen sol bek Hasan Ali her maçta skor üretme misyonunu üstlenmek durumunda kalıyorsa oturup, bu mevzu hakkında uzun uzun düşünmek gerekir.

Her şeye rağmen 2-0 geriden gelip, eşitliği sağlamak Fenerbahçe’ye ilk hareketi sağlayacak önemli bir rüzgardı. Bazen mücadele, azim ve takım ruhu ‘kalite eksikliğinden kaynaklı sorunları’ minimize edebilir. Ancak baştan da söylediğim gibi süreklilik için aksayan dişlileri onarmak gerek. Fenerbahçe yönetiminin de bunu Ocak ayından önce yapma imkanı yok. Cocu’nun deneme yanılma yöntemiyle aldığı önlemlerin de süreci uzattığını görüyoruz. Bir sezonda bir kaç maç kaybettiği için üzülen Fenerbahçe, şimdi bir kaç maç kazandığı zaman sevinecek durumda. Bu kredinin limitinin çok yüksek olmadığını da herkes bilmeli.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

22 Ekim 2021 Cuma

Gitmeyin daha iyi

18 Ekim 2021 Pazartesi

"Şansalan"lar bunlar!

9 Ekim 2021 Cumartesi

Değişen bir şey yok

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

"El freni" inince

22.10.2021

Engin Verel

Gitmeyin daha iyi

22.10.2021

Alen Markaryan

Şimdilik neyse!..

20.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

28.09.2021