• 26 Kasım 2018 Pazartesi 08:00
  • |
  • 26 Kasım 2018 Pazartesi 08:00

YAZAR

Engin Verel

Rezaletin son perdesi

Paylaş

Son haftalarda yardımcı hocasıyla iyi bir çıkış yakalayan Fenerbahçe, çiçeği burnunda Başkanı Ali koç ve yönetimiyle Trabzon’a çıkarma yaptı. Yönetim, futbolcuları motive etmek için tribündeki yerlerini almıştı. Ancak yönetici motivasyonu güncel futbolda pek de fazla rol oynamıyor. Bunu ilk yarıda net olarak gördük. İlk devrenin sonunana kadar Trabzonspor, F.Bahçe kalesini ablukaya aldı. yüzde 63’e yüzde 37 topla oynama oranıyla da soyunma odasına gittiler. Trabzonspor, rakibine nefes aldırmadan 8 şut attı. 3’ünü Harun kurtardı. Valbuena’nın tehlikeden uzak vuruşları da Fenerbahçe’nin oyun anlamında ne kadar düştüğünü gösteriyordu.

Dakika 24: 1- Faul mü? Hayır.

2- Penaltı kararı doğru mu? Evet. Slimani’nin kolu açıktı.

3- Penaltıyı Rodallega mı kaçırdı? Hayır.

4- Harun mu kurtardı? Evet!

Yeni hoca Koeman, Trabzon’u ne kadar inceledi bilmiyorum. Ama futboldan pek anlamayan bir kişi bile Trabzon’un en önemli adamlarını bilir. İleride Rodallega, orta sahada Yusuf ve Sosa’nın neler yapabileceği malum. Eğer sen Rodallega’yı ceza sahasında boş bırakırsan başın ağrır. Yusuf gibi uzaktan sert şutlar çeken bir yıldız adayını da marke etmezsen, kazanma şansın bana göre sıfır olur. Savunmanda oyuna top sokamayan futbolcular var. Ön liberoların Eljif ve Mehmet Topal... Ne defansif ne ofansif futbol için tam yeterliler. Doğal olarak Trabzonspor’u durduramadılar. Ayew ve Valbuena ise sahada olanları izliyordu. İlk 11’de adı olan ama sahada pek rastlayamadığımız Slimani’den de gol bekleniyordu! Geçiniz kardeşim! Eğer ilk yarı 2 veya 3-0 sıfır geri düşmediysen önce kaleci Harun’a teşekkür edeceksin. Sonra da rakibin beceriksizliği ve şansın yardımı için dua edebilirsin.

Trabzonspor, 1974’te 1. lige çıktı. O günden bugüne 44 sene geçti. 44 senedir hem G.Saray hem F.Bahçe formasıyla, Trabzonspor maçlarına çıktım. Bir futbol adamı ve gazeteci olarak da Trabzonspor-F.Bahçe randevularını çok izledim. F.Bahçe’nin bu kadar aciz oynadığını görmedim. Tahminen bundan sonra da görmem. 57 ve 61. dakikalar arasında Novak ve Abdülkadir’in pozisyonlarını gecenin yıldızı Harun kurtarmış olmasaydı, bu maç halı saha maçına dönerdi. Ve skor F.Bahçe aleyhine en az 4-5 farkla biterdi. Bakmayın siz Frey’in golünden sonra kaybedeceği birn şey olmayan F.Bahçe’nin saldırmasına... Son 10 dakikada büyük panik yapan Trabzon’a... Son 10 dakikadaki futbol, bana Trabzon’un Ali Şen dönemindeki F. Bahçe’ye kaybettiği maçı hatırlattı. Bu sefer kazandılar. F.Bahçe adına rezaletin son perdesi oynandı. Perdeyi büyük üzüntüyle kapatan da gecenin kahramanı Harun’du.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

16 Mayıs 2022 Pazartesi

Şimdilik güle güle

9 Mayıs 2022 Pazartesi

Fenerbahçe için kazanç

30 Nisan 2022 Cumartesi

Fotoğraf güzel!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Çileye veda

17.05.2022

Engin Verel

Şimdilik güle güle

16.05.2022

Alen Markaryan

Üstelik 9 kişiyiz biz...

17.05.2022

Kenan Karcı

Ne haber netekim yine geldi kasket!

1.05.2022

Mustafa Sapmaz

Güneşli günler

11.04.2022

Gürkan Ata

35 ve 37. hafta hariç mükemmel planlama!

16.05.2022