• 9 Ekim 2023 Pazartesi 07:00
  • |
  • 9 Ekim 2023 Pazartesi 07:00

YAZAR

Özlenenbahçe

Paylaş

Osayi'nin yokluğunda sağ bekte Ferdi, solda ise Jayden vardı. Ferdi'nin solda olduğu kurguda Tadic çok rahat ediyor...

Çok baskılı başladı Fener, 6'ncı dakikada İsmail'in pasına iyi hareketlenen kaptan Dzeko, biraz da şansının yardımıyla topu filelerle buluşturdu. "Topun gözü vardır, sen yeter ki inan" derler...

Kasımpaşa yarı alanında başlayan oyun, ilk yarının son anına kadar böyle devam etti. 20 dakikada Kanarya üst üste pozisyonlar buldu. Zaman zaman da üretkenlikten koptu. Livakovic'i bir kez gördük.

Geçen sezon 3'lü savunma, ofsayt taktiği, on numarasız, çift forvetli oyun inadı olan Jesus'un takımından sonra taraftarın özlediği oyun geldi.

Fenerbahçe, oyuna hükmeder ve rakip yarı alanda topu oynar... İsmail Kartal bunun farkında... Szymanski, Fred, Tadic, İrfan, Dzeko bu oyunu oynar...

İlk yarı bitmeden Dzeko'nun 'aldığı' bir penaltı var. Golü hazırlayan yine İsmail., futbolcu kardeşimiz... Hakkını verelim, bir pas hatası dışında kusursuzdu.

İkinci yarıda tempo hayli düştü. İsmail Hoca şans bekleyenleri oyuna sürdü. İrfan, Dzeko, Szymanski, Jayden çıktı. Batshuayi kaçırdığı pozisyonla, Beşiktaş günlerini hatırlattı.

Paşa takımı oyundan düşmüşken fark açılabilirdi. Kale ağzına kadar topu getirip sonrasında cömertçe harcamak nasıl açıklanabilir? Şüphesiz bunun üzerine eğilmek gerek.

Szymanski'nin bu takımın en iyi şutörü olduğu apaçık bir gerçek. Elbette her maç 5-6 farkla bitmeyecek. Ancak daha iyisi olur mu olur.

Batshuayi'nin frikikteki vuruşunu da gerçekten hiç anlayamadım. Belçikalı forvet bu şekilde tavır yapmaya devam edecekse devre arasında bir "Değişim" düşünmek gerek.

90+1'de Michy yine kaçırdı. Geçen sezonki arkadaşımızdan eser kalmamış. İlk yarıda özlenen Fenerbahçe'yi seyrettik. İkinci yarı da iş bitmişti... İsmail Hoca'yı rekoru için tebrik ederim. Güzel bir başlangıç oldu.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

9 Aralık 2023 Cumartesi

Bu futbol yetmez

5 Aralık 2023 Salı

Derbi için moral oldu

1 Aralık 2023 Cuma

Hayal alemi!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

‘En kötü' iken kazanmak

3.12.2023

Engin Verel

Bu futbol yetmez

9.12.2023

Alen Markaryan

KONGRE

5.12.2023

Kenan Karcı

Seyirci kazandı

28.11.2023

Mustafa Sapmaz

Plandan üstün plan

4.12.2023

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Bravo Barış Alper Yılmaz

9.12.2023