• 1 Mart 2021 Pazartesi 08:00
  • |
  • 1 Mart 2021 Pazartesi 08:00

YAZAR

Engin Verel

Özgür ve Bulut'suz...

Paylaş

Son haftalarda iki takım açısından da en önemli maçlardan biriydi. Abdullah Avcı, geldiğinden beri inanılmaz bir çıkış yapmış ve bu maçı kazandığı takdirde Fenerbahçe ile puanları eşitleyerek başarısına bir halka daha ekleyecekti.

Fenerbahçe'de son haftalarda hem camiada hem yönetimde hem de futbolcu grubu içerisinde huzursuzluk vardı. Erol Bulut için belki de bu maçtan sonra istifa gelebilirdi. Kanımca Trabzon'a geldiğinden beri belki de herkesin eleştirebileceği ancak özgürce bir kadroyu kafasında yapmış ve maç akşamı bu maçı kafasında oynayarak, kazanacağı düşüncesiyle rahat uyumuştu. Nitekim defans ve orta sahadaki değişikliğe ön liberodaki Ozan-Mert değişikliği eklenince Fenerbahçe daha derli toplu bir görüntü sergiliyordu.

Hatta defansın solunda Caner'i kadro dışı bırakıp, bu alanda Novak'ı değil sol stoper Szalai'yi seçmesiyle de bazı futbolculara, "Ben gidersem sizler de gidersiniz." mesajını vermişti.

Nitekim bireysel futbolcu kimlikleri ev sahibi takımdan daha üstte olan Fenerbahçe takım oyunu ve yardımlaşmayı iç sahada oynadığı maçlardan daha iyi yapıyordu. Bunun meyvesini de hem oyun hem de skor olarak almıştı.

İlk yarının ilk çeyreğinde Serdar'ın kafası, hemen arkasından Mert Hakan, Pelkas ve Samuel'in vuruşlarını ve sonrasında Thiam'ın kafa vuruşunu inanılmaz bir şekilde Uğurcan çelerek gole izin vermemişti.

Ancak ilk yarının son 5 dakikasında atamayana atarlar misali bu sefer de Trabzon yüklendi ama sonuç alamayınca soyunma odasına iki takım da golsüz gitti...

İkinci yarı, ilk yarı olduğu gibi oyuna ağırlığını yine Sarı-Lacivertliler koymuş, Erol Bulut'un doğru ve yerinde hamleleriyle Fenerbahçe kazanma adına daha iyi işler ortaya koymaya başlamıştı.

Fenerbahçe'yi birçok maçta kurtaran Pelkas'ın uzaktan klas vuruşunda Uğurcan'ın çaresiz kalması Fenerbahçe'ye hak ettiği galibiyet golünü getirmişti. Bu golden önce oyuna giren Ferdi'nin karambolden topu kapıp, Pelkas'a vermesini de unutmamak gerekir. Nedense Fenerbahçe'de ilk yarının son dakikaları gibi ikinci yarının da aynı dakikalarında bir ürkeklik vardı. Ancak skoru koruma adına bunu doğal karşılamak gerekir. Bu zor deplasmandan alınan 3 puan, aynı zamanda Erol Bulut'un büyük hoca olma yolunda attığı bir adım ve verdiği özgür kararların sonucudur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

16 Mayıs 2022 Pazartesi

Şimdilik güle güle

9 Mayıs 2022 Pazartesi

Fenerbahçe için kazanç

30 Nisan 2022 Cumartesi

Fotoğraf güzel!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Giderayak sürpriz

21.05.2022

Engin Verel

Şimdilik güle güle

16.05.2022

Alen Markaryan

"Ben başkan adayı olsam"

24.05.2022

Kenan Karcı

Ne haber netekim yine geldi kasket!

1.05.2022

Mustafa Sapmaz

Doğrular ve festival

22.05.2022

Gürkan Ata

Futbolun güzelliği, Avcı'nın öngöremediği!

23.05.2022