• 18 Eylül 2017 Pazartesi 00:05
  • |
  • 18 Eylül 2017 Pazartesi 00:00

YAZAR

Engin Verel

Orkestra şefi Valbuena

Paylaş

Geçen hafta Başakşehir maçında son dakikada yenilen gol sonrası ve haftaya oynanacak Beşiktaş derbisi öncesi Alanya deplasmanı başta yönetim, sonrasında teknik heyet için kritik bir dönemeçti.  

Bu maçta alınacak bir beraberlik bile Fenerbahçe sahillerine vurabilecek tsunaminin başlangıcı olabilirdi. Kocaman, hafta içinde yaptığı çalışmaların meyvesini aldı. Kalede ve forvet hattında değişikliğe giderek karşılaşmaya başladı. Aykut Hoca’nın bu hamleleri takıma olumlu yansıdı.  

Alanya’da Fenerbahçe’nin orkestra şefi Valbuena’ydı. Fransız futbolcu hem oynadı hem de oynattı. İlk yarının son dakikasında attığı golle takımının nefes almasını sağladı. Aykut Kocaman, Valbuena’nın çevresini iyi oluşturması gerekiyor. Bu çevreyi oluşturursa zirve mücadelesine ortak olabilir. Fransız oyuncu çok büyük bir yetenek. Bu oyuncudan daha fazla faydalanabilir.  

İlk kez ilk 11’e çıkan Janssen de çok etkili oynadı. 23 yaşındaki oyuncu kanatlardan ve orta sahadan gelen topları kaybetmeden orta sahadaki arkadaşlarına servis yaptı. Etkili futbolunu hem golle de süsledi. Hollandalı golcünün performansı yarınlar için umut verdi. 
Galatasaray’da Gomis’in ve Başakşehir’de Adebayor’un yaptığı dün Janssen yaptı. Yaşı sebebiyle fizik gücü onlardan daha olan iyi olan Janssen bu zorlu maratonda Aykut Kocaman’ın en büyük silahı olacaktır. 23 yaşındaki oyuncu bu performansını ve mücadelesini sürdürmeye devam ederse taraftarın da en büyük sevgilisi olacaktır. 

1-0’dan sonra skoru koruma açısından arkaya yaslanma olgusunun alışkanlık haline gelmesi F.Bahçe adına büyük sıkıntı. Dirar’ın sakatlanmasından sonra oyuna giren Mehmet Ekici’nin daha hazır olmadığını söylemek doğru olur. Zaten 32. dakikada oyuna girdi, 72. dakikada oyundan çıktı.  

7 milyon euro verilerek Zenit’ten transfer edilen Giuliano’ya ayrı bir parantez açmak istiyorum. Gelen yabancıların takıma alışması için zaman gerekir diyorlar. Ama Türkiye’ye gelen birçok yabancıya baktığımızda zamana gerek olmadıklarını görüyoruz. Aslan gibi oynayıp takımlarına katkı yapıyorlar.  Valbuena ve Janssen’e zaman gerekmiyor da neden bu zaman Giuliano’ya gerekiyor. Bunu bir türlü anlamıyorum.  

Şimdi haftaya oynanacak olan Beşiktaş maçında F.Bahçe’nin nasıl bir performans ortaya koyacağını merak ediyorum. Fenerbahçe, ezeli rakibini mağlup ederse lig yeniden başlar. Kaybederse bu Alanya galibiyetinin hiçbir anlamı yok.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

26 Ekim 2021 Salı

Hataların derbisi

25 Ekim 2021 Pazartesi

İsabetsizler takımı!..

22 Ekim 2021 Cuma

Gitmeyin daha iyi

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Derbide iki top yapılmaz mı?

26.10.2021

Engin Verel

Hataların derbisi

26.10.2021

Alen Markaryan

Arka direk Larin

26.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Bir hamle, bir gol ve 3 puan!

24.10.2021