• 13 Mayıs 2018 Pazar 00:05
  • |
  • 12 Mayıs 2018 Cumartesi 23:41

YAZAR

Engin Verel

Önünde kimse duramaz

Paylaş

G.Saray bu sezon kendi evindeki son maçını oynadı. 0-0 berabere biten F.Bahçe derbisi dışında da herkesi mağlup ettiler. Bu taraftarın önünde gerçekten kimse duramaz. 
Yeni Malatya maçının başlama düdüğüyle birlikte tribünlerde taraftarlar, sahada futbolcular bir anda rakibi baskı altına aldı. 
Daha 30. saniyede gol geldi. Belhanda’nın boş kaleye yuvarlağı top, bu sezonun en erken golü olarak da kayıtlara geçti. Rodrigues, ikinci golde bu kez Gomis’e, “Al da at” dedi. Sadece dünkü maçın değil, belki de sezonun futbolcusu Rodrigues oldu. Yaptığı 2 asistle adeta maçı tek başına aldı. Kısa mesafedeki patlama yeteneği, kaptırdığı topları kovalaması, Rodrigues’i çok değerli kılıyor. 
Kariyer olarak kendisinden çok daha büyük isimlere sahip olan birçok futbolcudan daha faydalı oldu. G.Saray takım halinde şampiyonluk havasına girmiş. Sezonun ilk yarısında çok kötü bir derbi grafiği çizen 
G.Saray’da Fatih Terim’in gelişiyle birlikte buradaki tablo tersine döndü. Trabzonspor, Başakşehir ve Beşiktaş galibiyetleri, takımın özgüvenini yerine getirdi. Şampiyonluğu hak ettiler mi? 
Sonuna kadar hak ettiler. Belki de takımdan gönderilen Tudor’un sebepsiz yere yaptığı taktiksel değişiklikler olmasaydı, yarış çok daha önce kopacaktı. Hırvat çalıştırıcının anlamsız taktiksel değişikliği, aynı şekilde Rodrigues’i anlamsız şekilde yedek bırakması takıma çok kan kaybettirdi. Fatih Terim etkisiyle birlikte artık son maçta alınacak 1 puan bile, G.Saray’ın 21. şampiyonluğunu ilan etmesini sağlayacak. 
Göztepe deplasmanı sezonun finali olacak. Fatih Terim ve G.Saray’ın stresli haftalardaki başarılı grafiği taraftarlara güven veriyor. Sarı-Kırmızılı takım önceki yıllardaki benzer puan tablolarını zirvede tamamlamıştı. Kırılma anlarından hasarsız çıkmayı başarıyorlar. G.Saray-Beşiktaş derbisini hangi takım kazanırsa yüzde 95 oranında şampiyon olacağını söylemiştim. 
Sarı-Kırmızılı ekip de o yolda ilerledi. Son olarak yine taraftara parantez açmak lazım. Bu sezon kendi evlerini rakipler için cehenneme çevirdiler.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

09 Mayıs 2021 Pazar

Sonuna kadar varım

04 Mayıs 2021 Salı

Nazire...

30 Nisan 2021 Cuma

Son dakikada 2 adam!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

'Ah be' dedirten zafer!

09.05.2021

Engin Verel

Sonuna kadar varım

09.05.2021

Alen Markaryan

İyi düşünelim iyi bitsin...

09.05.2021

Kenan Karcı

Terim faktörü

07.02.2021

Mustafa Sapmaz

Enerjileri yükseldi

09.05.2021

Gürkan Ata

Acemice eşlik!

18.04.2021