• 6 Eylül 2017 Çarşamba 02:00
  • |
  • 6 Eylül 2017 Çarşamba 02:00

YAZAR

Engin Verel

Önemli olan sonuç

Paylaş

Dört gün önce Ukrayna deplasmanındaki kadrodan Volkan, Mehmet, Hakan ve Cenk’in dışında dün akşam tam 7 futbolcu değişerek sahaya çıkmıştı. Yine Ukrayna maçında sahanın en iyileri Volkan ve Emre olmasına rağmen, dün akşam Emre Belözoğlu’nun sahada olmayışını anlayamadım. 

İster istemez aklıma, 'Ne oldu da bu 7 futbolcu bir anda ilk 11'de düşünüldü?' diye sormak geldi. Bunu esasında cevaplayacak olan kişi tabi ki sayın Lucescu! 

Anlamadığım diğer bir konu da kanat oyuncusu olmayan Arda ve Hakan'ın çizgide etkili olamayışıydı. İleride Burak ve Cenk ile çift santrforu düşünmek ne kadar yanlış ise Nuri ve Oğuzhan’ı ön liberoda görev vermek, orta alanı rakibe 'Buyurun gelin, oyunu kurun' dercesine bir futbol anlayışı vardı. 

Eğer 5. dakikada Volkan karşı karşıya pozisyonda topu kornere atmasaydı, 10'uncu dakikada hakem direğin dibinde rakibin önündeki Burak’ın eline çarpan topu penaltı verseydi, bütün hayallerimiz daha oyunun başında yıkılacaktı. Ama biraz da hakemler rakiplere hata yapsınlar diyerek bu konuyu kapatayım. 

Dün akşam rakipteki oyun üstünlüğünü sadece seyretmekle yetinen bir takım hüviyetindeydik. Defansta Kaan ve Caner’in iyi niyetli futbol anlayışına Mehmet ve Çağlar da eklenince güçlü Hırvatistan karşısında fazla gol pozisyonu vermedik. Yine de onlar bizden daha çok gole yakın olan taraf, topu istediği gibi yönlendiren misafir ekipti. Ta ki gol gelinceye kadar böyle devam etti. Zaten o zamana kadar da ilk yarının başında Arda’nın ortasında Cenk’in ayağına çarpıp dışarı çıkan topun dışında bir tek pozisyonumuz bile yoktu. 

Oğuzhan’ın sert şutu kalecinin büyük hatasıyla, Cenk’in önüne gelince golcünün vuruşu ümitlerimizi yeniden yeşertmiş, bu gruptan lider çıkmasak bile "Biz de varız" dedirtmişti. 

İkinci yarı geç kalmış bir kararla Emre Mor’un oyuna girmesiyle hareketlendik. Top tekniği olan oyuncular oyuna ağırlığını koyunca seyirci desteğiyle takımımız gerçek hüviyetine yakın bir futbol sergilemeye başladı. Golden sonra Burak-Ozan değişikliğiyle 1-0’ı koruma düşüncesinin olduğunu gördük. Hocanın bu skora korumak istemesi doğru bir hamleydi. Tıpkı Nuri-Okay değişikliği gibi. 

Futbolda skor önemli olduğuna göre dün akşam galip taraf bizdik. Lucescu’yu da tüm takımı da tebrik ediyorum. Ekim’deki maça kadar takımın daha iyi form tutunacağını düşünüyorum. Oynanan futboldan daha çok bizim için sonuç önemliydi. Onu da almayı başardık. Kim bilir belki şansımızın döndüğü maç olur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

25 Ekim 2021 Pazartesi

İsabetsizler takımı!..

22 Ekim 2021 Cuma

Gitmeyin daha iyi

18 Ekim 2021 Pazartesi

"Şansalan"lar bunlar!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

"El freni" inince

22.10.2021

Engin Verel

İsabetsizler takımı!..

25.10.2021

Alen Markaryan

Şimdilik neyse!..

20.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Bir hamle, bir gol ve 3 puan!

24.10.2021