• 16 Aralık 2016 Cuma 10:01
  • |
  • 16 Aralık 2016 Cuma 10:01

YAZAR

Engin Verel

Neden 11'de olmadığınızı anladınız mı?

Paylaş

Ligde Antalyaspor mağlubiyetinden sonra şampiyonluk yolunda büyük yara alan Fenerbahçe, dün gündüz gelip, öğlen maçını oynayıp sonrasında İstanbul'a dönen Fenerbahçe, Amed'e sonuncu gitti, sonuncu olarak geri döndü. Belki Fenerbahçe yönetimi ve teknik heyeti, bu tür kupa maçlarını pek önemsemeyebilir. Ama ilk 11'deki kadroya bakıldığında Savaş, Yiğithan, Abdurrahman ve Ramazan gibi dört gencin dışında sahaya çıkanlara bakalım. Kaleci Fabiano, stoper Neustadter, ön libero Ozan, gol ayakları Aatif, Salih, Stoch ve Fernandao… 
Bunlara ikinci yarının hemen başında Ramazan'ın yerine oyuna giren Emenike'yi de eklersek, şimdi elinize bir kağıt kalem alıp, bir hesaplayalım. Bu futbolcuların euro ve dolar üzerinden değerleri nedir? Ve bu parayla kaç tane Amedspor kurulur. 
Amedspor, 2. Lig Beyaz Grup'ta İstanbul ve Erzurum'dan sonra üçüncü sırada… Ancak oyunun başında Aatif'ın kafası ve Ozan'ın uzaktan sert şutunun direkten dönmesi Fenerbahçe için şanssızlık, ev sahibi için ise büyük bir şans olarak görülebilir. Ancak bu pozisyonlardan sonra Ercan'ın soldan çalımlarla girmesi, penaltı verilebilecek bir pozisyondu. Mehmet Sıddık topla fazla oynamasa hem kendisi hem de takımı için daha verimli olacaktır. Yusuf'un kafası, yine Mehmet'in karşı karşıya pozisyonda Fabiano'nun kurtarışı ve son olarak da Ercan'ın şutunu yine Fabiano kurtarıyor ve maçın adamı oluyordu. 
Hakem Suat Arslanboğa'nın ise ilk yarı sonunda Salih'in pozisyonuna penaltı çalması, soyadına yakışacak bir karar değildi. Mehmet'in pozisyonuna penaltı vermeyen, buna nasıl penaltı verir, anlamak mümkün değil. 
İkinci yarı ilk yarıya nazaran Fenerbahçe, daha derli toplu oynayıp, oyuna ağırlığına koyarken, A Takım'daki yedeklerin (Ki bunların çoğu da ilk 11'de sahaya çıkıyor) ve 'Yarının umut verebilecek gençleri' diye sahaya çıkan bu arkadaşlar, maalesef formanın hakkını vermezken, eğer bu maçı evlerinde seyrederlerse neden ilk 11'de olmadıklarını çok daha iyi anlarlar...

Amed'den provokasyon

Amedli 6-7 futbolcu, stattan geç çıktı. Taraftarlarla fotoğraf çektirdiler. F.Bahçe için güvenlik önlemi alan polis memurları, o alanı boşaltmalarını istedi. Futbolcular, "Burası bizim stadımız. Biz de futbolcuyuz, çıkmayız" diye kafa tutup, kavga çıkarttı. Yaşanan arbede sonrası polise mukavemetten iki futbolcuya gözaltı kararı alındı.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

16 Ocak 2022 Pazar

Geçiş dönemi!

11 Ocak 2022 Salı

Büyüklük bu değil!

27 Aralık 2021 Pazartesi

Güle güle sana!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

4 artı, 3 eksi

17.01.2022

Engin Verel

Geçiş dönemi!

16.01.2022

Alen Markaryan

Hakemiz diye neler yapıyorlar

18.01.2022

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Fark oyun yapısı

14.12.2021

Gürkan Ata

Gerçekçi bir yaklaşım: Kaybetmemek!

16.01.2022