• 29 Mart 2023 Çarşamba 07:01
  • |
  • 29 Mart 2023 Çarşamba 07:01

YAZAR

Moral bozmak yok

Paylaş

Maçtan önceki basın toplantısında da Kuntz'un belirttiği gibi maçın favorisi Hırvatistan'dı. 2018'in dünya ikincisi ve son Katar'daki Dünya Kupası'nın bronz madalyalı takımı olan Hırvatistan'ın tartışılmaz bir kalitesi ve istikrarı var. Bu maç öncesi FIFA sıralamasında Hırvatistan yedinciyken, biz 44'üncü sıradayız. Hırvat oyuncuların Türkiye'nin yaşadığı büyük felaketteki tutumlarına duyduğumuz minnettarlığı ve teşekkürü de not ederek maçı değerlendirmeye geçelim.

Kuntz, Ermenistan maçının ikinci yarısında uyguladığı ve yüksek verim aldığı 4'lü savunmayla çıktı sahaya. Müsabakanın başında minderde el enselerle birbirini yoklayan iki pehlivan görüntüsündeydi maç. Dakikalar ilerledikçe A Milli Takım'ın daha cesur ve organize ataklarına şahit olduk. 5'inci dakikada Cengiz, ardından Kerem'le kaçırdığımız iki yüzde yüzlük pozisyonumuz var ki burada kaleci Livakovic'in başarısını da teslim etmek gerekir. Sonra Kerem'in santimlerle ölçülebilecek ofsayt golü... Ve ne yazık ki kaçan net fırsatların ardından futbolun 'Atamayana atarlar' klasiğinin gerçekleşmesi...

Avrupa'nın büyük kulüplerinin izlediği Ferdi'nin o pozisyonda yaptığı kademe hatası ve devamında onun hatasının üzerine tüy diken diğer oyuncularımız... Maça hakim olduğumuz dakikalarda Hırvatistan gibi yüksek tecrübeye sahip bir takım karşısında geri düşmek can sıkıcıydı.

Zaten beraberlik için çırpınırken yediğimiz ikinci gol de bu tür maçları oynamak için daha çok fırın ekmek yememiz gerektiğini gösteriyordu. Modric gibi bir tecrübenin bu kadar rahat top alması ve ardından Mert'in çıkardığı ilk şuta bizden önce Hırvatlar'ın yetişmesi acemiliklerimizin tesciliydi. Soyunma odasına ikinci yarıda en azından erken bir gol bulup, sonra da bir beraberlik kurtarabilir miyiz düşüncesi ve umuduyla gittik.

İkinci yarıda Hırvatistan topa daha çok sahip olup, oyunu soğutmak için her şeyi yaptı. Bunda da ne kadar başarılı olduklarını gördük. Buna rağmen golü bulacak fırsatlar yakaladık, hatta Ferdi'nin pozisyonu bana göre penaltıydı ama son çeyreğe girerken skor tabelasında değişen bir şey yoktu. Hırvatistan'dan puan almamız ekstra olacaktı ama moral bozmamalıyız. Bu grupta ilk ikiye gireceğimize inanıyorum. Sağlık olsun.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

11 Haziran 2024 Salı

REKABETTE ASALET ŞART!

2 Haziran 2024 Pazar

Kaybeden Fenerbahçe Sportif A.Ş'yi yönetsin

27 Mayıs 2024 Pazartesi

Böyle sezona böyle final yakışırdı

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Güzel oyun, iyi başlangıç

19.06.2024

Engin Verel

REKABETTE ASALET ŞART!

11.06.2024

Alen Markaryan

Videonun içeriği de piyasaya sürülüş saati de yanlıştır...

18.06.2024

Kenan Karcı

Tabelaya aldırmayın

11.06.2024

Mustafa Sapmaz

Kebap haçapuriden iyi

19.06.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Müthiş başladık

19.06.2024