• 13 Şubat 2017 Pazartesi 02:00
  • |
  • 13 Şubat 2017 Pazartesi 02:00

YAZAR

Engin Verel

Modaya uydular

Paylaş

Şampiyonluğa oynayan dört takımdan Beşiktaş, üç puan kaybetmiş. Arkasından F.Bahçe de Bursa'da iki puanı yitirince, dün Başakşehir ile G.Saray'a gün doğmuştu. Ancak hiç kimsenin beklemediği 4-0'lık Kasımpaşa mağlubiyeti, Başakşehir'e büyük yara aldırırken, G.Saray evindeki ligin alt sıralarında olan Kayserispor karşısında 11 puanlık maça çıkacaktı. Bu maçtan galibiyetle çıktığında şampiyonluk yolunda büyük bir avantaj elde edecekti. 

Evet! Kayserispor devre arası başarılı genç Sergen Yalçın'ı takımın başına getirip, futbolcu bazında akıllı transferler yapmıştı. 15 gün önce evinde F.Bahçe'ye dört atmıştı.

Tabloya bu açıdan bakıldığında G.Saray'ın orta alandaki teknik ve lider adamları Sneijder ve Selçuk'un olmaması handikap yaratabilirdi. Ve maalesef yarattı da… 

Oyunun başında Podolski'nin Rodrigues'e verdiği ara pasına bu futbolcunun kötü vuruşu G.Saray açısından ilk yarının tek pozisyonuydu. Zaten futbol adına da G.Saray sahada yoktu. Ve nitekim Hakan'ın ayağından çıkan kornerle gelen Mabiala'nın kafa golü ve uzatmalarda aynı filmi Levent'in bize izletmesiyle soyunma odasına 2-0'lık mağlubiyetle giden G.Saray'da ikinci yarı maçı kurtarma açısından forvette değişiklik yapmak artık bir ihtiyacın ötesindeydi. 

Sahada istenilen futboldan uzakta olan Yasin ve Rodrigues'in yerine Eren ve Sinan'ı oyuna alan Riekerink, 'Belki ki maçı kurtarırım' dedi. Ama kötü filmin ikinci devresinde de senaryo aynıydı. Kaleci Ahamada'dan Varela'ya Mabiala'dan Lawal'a Güray'dan Umut'a kadar başrol oyuncuları sahnede yerlerini alıyor ve farklı galibiyeti arayan taraf oluyordu. 
Maçın son dakikalarında Eren'in kafasıyla gelen gol, sanki bir sihirli değnek gibi geç de olsa G.Saray'ı uyandırmıştı. İstekli, arzulu futbolu 90 dakikaya değil de uzatmalarla beraber 5 dakika içerisine sokan bu futbolcu grubunu anlamak mümkün değildi. Ama sahada anlayamadığım bir kişi daha vardı ki; o da maçın hakemi Hüseyin Göçek'ti. 90+1'de Podolski'nin attığı golü, Eren'in rakibine faul yaptığı diye iptal etmesi futbol adına cinayetti. Açıkçası şampiyonluğa oynayan dört takımın arka arkaya puan kaybetmesi gibi bu maçlar da hakemlerin de bariz yapmış olduğu hatalar zincirine ben sadece 'Modaya uydular' derim.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

6 Aralık 2021 Pazartesi

Yedek kulübesi!

30 Kasım 2021 Salı

El birliğiyle...

29 Kasım 2021 Pazartesi

Bu rotasyon değil!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

O da izledi

5.12.2021

Engin Verel

Yedek kulübesi!

6.12.2021

Alen Markaryan

Hesabı birileri vermeli

8.12.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Plan ve sakinlik

22.11.2021

Gürkan Ata

Kazanma sanatı ve muhteşem ikili!

5.12.2021