• 17 Mart 2023 Cuma 07:00
  • |
  • 17 Mart 2023 Cuma 07:00

YAZAR

Mayıs'ı bekleyemem!

Paylaş

Maçtan önce bir kez daha İspanya'daki karşılaşmayı gözümüzün önüne getirip, üzülüyoruz. Oradan turu geçecek skoru alıp, Türkiye'de dönmek için çok ciddi fırsatlar kaçmıştı. Ama futbol böyle bir oyun. O psikolojiden sıyrılıp, rövanşa konsantre olmak zorundayız. İspanya'da alınan iki farklı mağlubiyetin altından kalkmak elbette kolay değil. Bir İspanyol takımına karşı tur geçebilmek için 3 farklı galibiyete ihtiyaç duymak karamsar bir tablo olarak duruyor karşımızda. Ama yine de futbol bu, her şey olabilir düşüncesiyle hedefe odaklanmak durumundayız.

Hele bir gün önce Gent'in dezavantajlı bir skorla İstanbul'a gelip, Başakşehir'e 6 dakikada 4 gol attığını görünce, futbolda hiçbir ihtimalin göz ardı edilmemesi gerektiğini bir kez daha hatırlıyoruz.

Bu duygular içinde maçın başlamasını beklerken, Jesus'un sahaya sürdüğü kadro bize bir hayal kırıklığı daha yaşatıyor. Son dönemde kulübede unuttuğu isimleri hatırlaması (!) sürekli "Mayıs'ta kontratım bitiyor" hatırlatması yapan Jesus'un acaba Mayıs'ı beklemeye niyeti yok mu diye düşünmemize neden oluyor. Nitekim maç başladığında da Fenerbahçe'nin hücum organizasyonu anlamında bütün yükünün henüz birkaç gün önce 18 yaşına girmiş Arda Güler'e verildiğini görüyoruz. Maçın başlarındaki görüntü, hiç de Fenerbahçe'nin ilk maçtaki skorun altından kalkacağının işaretlerini vermiyor.

Neyse ki bu karamsar görüntüyü, Ferdi'nin ortasında Telles'in koluna çarpan top değiştiriyor. Hakem VAR'a çağrılıyor, izliyor ve kolun açık olduğuna, haliyle penaltıya hükmediyor. Valencia'nın atışı gole çevirmesinin ardından Fenerbahçe için bambaşka bir senaryo çıkıyor ortaya. Ardından Valencia'nın 2-2 yapacak pozisyonda ağır kalmasıyla soyunma odasına yepyeni umutlarla gidiyoruz. İlk yarıda gelen golün ikinci yarıda Fenerbahçe'yi ateşlediğini ve daha inançlı bir takım görüntüsüyle sahaya döndüğünü gördük. Baskının arttığı dakikalarda sahaya atılan yabancı maddelerin Fenerbahçe'nin hızını kestiğini, motivasyonunu düşürdüğünü söylemek yanlış olmaz. Artık futbol sahalarında bunları görmek istemiyoruz. Normal sürede Jesus'un geç kalmış hamleleri de bir işe yaramayınca umutlarımızı 9 dakikalık uzatmaya bağladık. En azından uzatmaya götürecek bir gol lazımdı. Ama olmadı. Ne yazık ki Başakşehir ve Sivas'tan sonra Fenerbahçe de Avrupa'ya veda etti. 3'te 0 çektik. Yazık...

YAZARIN DİĞER YAZILARI

11 Haziran 2024 Salı

REKABETTE ASALET ŞART!

2 Haziran 2024 Pazar

Kaybeden Fenerbahçe Sportif A.Ş'yi yönetsin

27 Mayıs 2024 Pazartesi

Böyle sezona böyle final yakışırdı

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Güzel oyun, iyi başlangıç

19.06.2024

Engin Verel

REKABETTE ASALET ŞART!

11.06.2024

Alen Markaryan

Videonun içeriği de piyasaya sürülüş saati de yanlıştır...

18.06.2024

Kenan Karcı

3 bin konteyneri bağışla, özür dileyeyim

21.06.2024

Mustafa Sapmaz

Kebap haçapuriden iyi

19.06.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Müthiş başladık

19.06.2024