İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.6794
  • 5.4552
  • 191.08
  • 95852

Kredisi filan kalmamış

Sezona harika başlayan G.Saray, Tudor’un büyük maçlar öncesinde anlamsız şekilde taktik değiştirmesiyle puan kayıpları yaşamıştı. Akhisar karşısına ise sezon başına yakın bir anlayışla çıkıldı.

Bu kez de hatalı oyuncu tercihleri ön plandaydı! Takımı sürükleyen Garry Rodrigues, kulübede oturuyordu. G.Saray’da herkes yedek kalabilir ama Rodrigues sakat veya cezalı değilse mutlaka sahada olmalı. Çok üst düzey bir yetenek mi? Hayır... Ancak hızlı ve en önemlisi kaybettiği topu kovalıyor.

Feghouli ondan daha teknik olabilir, son vuruşları da daha iyi olabilir ama defansa katkısı sıfır! İkili mücadeleyi kaybettikten sonra sadece topun arkasından bakıyor.

Ayrıca son haftalarda kayıp olan Belhanda’ya da kulübe gösterilmeliydi. Başka türlü ona mesaj veremezsiniz.

Mariano’nun sakatlanarak erken çıkmak zorunda kalmasından sonra işler daha da kötüye gitti. G.Saray’ın en etkili kanadı, kullanıma kapandı.

Muslera’daki problem de çözülmeli... İlk golde Maicon’la iletişim sıkıntısı yaşadı. Olcan’dan yediği aşırtma golün ise hiçbir açıklaması yok!

Takım arkadaşın ikili mücadeledeyken kaleni o kadar terk edemezsin.

Golü yedikten sonra da savunmadaki arkadaşlarına öyle bağıramazsın. Çünkü kabahat tamamen sendeydi.

İkinci yarıda Tudor, Rodrigues’i oyuna soktu ama koca bir 45 dakikayı çöpe attı. Ayrıca takımı da 2-0 geriden başladı.

Fernando’nun golünün hemen sonrasında Gomis’in vuruşuyla maça denge gelirken iki takımın üzerindeki stres daha da arttı.

Sahanın en kötülerinden biri olan Belhanda’nın kolay pozisyonda attığı gol sadece istatistiğini değiştirir. Kötü futbolunu hafızalardan silmez.

G.Saray dün kazandı ama bu dağınıklık ve konsantrasyon kaybıyla bundan sonrası için işleri zor.

Tudor taktik hatası yapmasa, yanlış oyuncu tercihleriyle sahaya çıkıyor.

Daha ligin yarısına bile gelmedik. Herkes gibi G.Saray da puan kaybedecek.

Tudor’un 2 maçlık kredisi bile kalmamış. Bunu bir kez daha gözlemledik. Daha maç başlamadan ıslıklanmış ve istifaya davet edilmişti. Sarı-Kırmızılı ekipte sezon başındaki inançta büyük bir düşüş var. İşin kötü yanı taraftarların da güveni en alt seviyede.

Hakemin kararları da uzun süre tartışılacak cinstendi. Çıkardığı ve çıkarmadığı kartlar, oyunu sık sık durdurmasıyla ön plana çıktı. G.Saray adına 3 puan ne kadar iyiyse, Gomis’in gördüğü kırmızı kart o kadar kötüydü. Onu çok arayabilirler. Feghouli’nin son golü ise özgüveni açısından iyi oldu.

Engin Verel Diğer Yazıları

Sadece 3 puan!

08.12.2017

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) medya yapılanmasının önde gelen isimlerinden ve 'Fuat Avni' hesab

FETÖ firarisi 'Fuat Avni' ABD´de görüntülendi

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Ermenistan titreyecek! 'Türkiye ile girebiliriz!'

Emeklilere avans müjdesi

En Çok Okunanlar