• 17 Şubat 2017 Cuma 02:00
  • |
  • 17 Şubat 2017 Cuma 02:00

YAZAR

Engin Verel

Kötülerin maçı

Paylaş

Eğer Fenerbahçe, Avrupa kupalarına katılmasıydı herhalde siz de benim gibi Krasnodar takımının ismini hatta bırakın takımı, şehrin ismini bile duymazdınız.

Gruptan lider çıkan Fenerbahçe'yi uzun zamandır bu kadar kötü futbol sergilerken görmemiştim. Önce şu Neustadter'i kimin aldığını merak ediyorum. Sarı kart yediği pozisyonu bir daha izleyin, bu arkadaşın futbol mu yoksa güreş mi olduğuna siz karar verin… Ayrıca Skrtel oynamadığında Kjaer'in de bu futbolcuyla yan yana görev aldığında verimi olumsuz etkileniyor. Şener ve Hasan'ın Türkiye Ligi'nde olduğu gibi ileriye çıkıp, hem orta sahada çoğalmaya hem de kanattan orta yaparak, takımlarına katkıda bulunuyorlardı. Ancak dün akşam bunları maalesef hiç göremedik. Hatta kanat adamları Lens ve Sow'la birlikte yapmış oldukları ortalar ya kaleciye ya da defans oyuncusunun kafasını buluyordu.
Şimdi gelelim Emenike'ye… Ya kardeşim bu yedekte oturan Van der Wiel'le yeni saç modeli yapan Emenike'yi kim kadro dışı bırakmıştı! Hoca değil mi? İyi güzel de kim bunları affetti! Daha düne kadar A Takım'la antrenmanlara çıkmayan futbolcuları kadroya alıp, oynatmak ne derece profesyonellik anlayışı, bunu bana birileri anlatmalı…

Son iki lig maçında beş puan kaybetmiş, hem de bir tanesi ikinci yarı boyunca rakibi 10 kişi oynamıştı. Ve bu kaybedilen maçlarda en çok eleştirilen futbolcular, orta alandaki arkadaşlardı. Başta Josef olmak üzere… Bakıyorum; dün akşam da yine oyuna ağırlığını koyacak bu futbolcular, sahada yine dolaşmaktan başka bir şey yapmadılar. En umut ettiğim adam Lens ve Sow bile dün akşam futbol adına beni sukût-u hayale uğrattılar.

Ozan ve Fernandao'nun oyuna girmesiyle acaba bir şeyler değişir mi dedik ama bu ağır arkadaşlar da maalesef çıkanları pek aratmadı! Kısacası sahada son haftaların kötü bir Fenerbahçe'si vardı. Ancak şunu unutmayalım ki; rakip de Fenerbahçe'den daha kötüydü. İyi ki kötüydü. Eğer iyi olsaydı; herhalde Fenerbahçe, İstanbul'a ümitsiz döner, rövaşa da umutsuz çıkardı.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

6 Aralık 2021 Pazartesi

Yedek kulübesi!

30 Kasım 2021 Salı

El birliğiyle...

29 Kasım 2021 Pazartesi

Bu rotasyon değil!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

O da izledi

5.12.2021

Engin Verel

Yedek kulübesi!

6.12.2021

Alen Markaryan

Teslimiyetçilik

7.12.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Plan ve sakinlik

22.11.2021

Gürkan Ata

Kazanma sanatı ve muhteşem ikili!

5.12.2021