• 12 Şubat 2017 Pazar 02:00
  • |
  • 12 Şubat 2017 Pazar 02:00

YAZAR

Engin Verel

Kötülerin kötüsü Meler

Paylaş

Uzatmadan şunu söyleyelim ki değil 90 küsur dakika, 500 küsur dakika da oynasa bu Bursa, Fenerbahçe'yi yenemezdi. Bırakın yenmeyi, gol bile atamazdı. Ama hakem maçın bitimine 3 dakika kala olmayan bir penaltı yaratarak maçı berabere bitirdi. 

43. dakikada Boban Jovic'in ikinci sarıdan kırmızı kart görmesi de Bursa'nın gücünü eksi hanesine çekmede büyük rol oynamamıştır. Bu dakikaya kadar duran toptan Batalla'nın şutu direğin yanından dışarı gitmiş, bunun dışında yeni sahasında full seyircisi önünde Yeşil-Beyazlılar, sanki geçmişte şampiyon olmuş, ligin başarılı takımlarından biri değil de sıradan bir Anadolu takımı hüviyetindeydi. Futbolcular arkadaşlarına pas verecek yerde, rakipleri Fenerbahçe'ye topu veriyor, gelişigüzel ileriye vuruyor, kısacası futbol adına sahada güzel bir şey sergileyemiyordu. 

Zannetmeyin ki ev sahibinin bu kötü görüntüleri şampiyonluğa oynayan misafir ekip Fenerbahçe'nin ilk yarı boyunca oynadığı koyduğu süper futboldan kaynaklanıyordu. 

Kaleci Volkan ve defans dörtlüsüne doğru dürüst bir iş düşmezken, Mehmet-Souza ikilisinin defans yerine ofansif futbolun içerisinde bulunmaları da rakibin zayıflığındandı. 

Lens-Sow-Aatif üçlüsü ileride değişken kanat oyunuyla rakiplerini şaşırtsa da Fenerbahçe seyircisini şaşırtacak görüntü vermediler. Alper'in orta sahada özgür futbolu çerçevesinde her alanda boy göstermesi, rakibinden top kayıp, golcülere asist yapma isteği gözümüze hoş gelen görüntülerdi. Ancak Alper nedense her pozisyonda kendini yere attı. Lüzumsuz itirazdan yediği sarı kart yüzünden de Kasımpaşa maçında  cezalı duruma düştü. Profesyonel bir oyuncuya yakışmadı. Böyle kaliteli ve Fenerbahçe forması giyen bir futbolcuya bu görüntünün yakışmadığını da belirtmek isterim. İlk yarı boyunca sahada gölge futbolu oynayan Bursa, ikinci yarıda 10 kişi kaldıktan sonra Fenerbahçe'yi bir televizyon seyircisi gibi seyredip, durmaktan başka bir şey yapamadı. Ta ki son 10 dakikaya kadar. Fenerbahçe farkı açacak golü atamadığı için Bursa cesaretlendi ve yüklenmeye başladı. Hakemin uydurduğu penaltıyla Fenerbahçe, şampiyonluk yarışında çok önemli 2 puan kaybetti. Beşiktaş'ın kaybettiği haftada bu büyük darbe oldu. 

Son sözüm hakeme. İki takımın bu kadar kötü oynadığı maçta kötünün de kötüsü maalesef maçın hakemi Halil Umut Meler'di. Ne Fenerbahçe'nin ne de Bursaspor'un senin yardımına ihtiyacı yok. Sen işini yap, bırak skoru oyuncular tayin etsin. 

Bu arada Bursa seyircisinin maçtan önce başlayıp, maç boyu devam eden sahaya yabancı madde yağdırmasını yakıştıramadım.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

26 Kasım 2021 Cuma

Şansın ve golcün yoksa...

23 Kasım 2021 Salı

Direklerin bedelini Galatasaray ödedi

22 Kasım 2021 Pazartesi

Hem de 10 kişiyle!..

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Aslan gibi

26.11.2021

Engin Verel

Şansın ve golcün yoksa...

26.11.2021

Alen Markaryan

En ciddi mesele bu

25.11.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Plan ve sakinlik

22.11.2021

Gürkan Ata

Lideri devirme sevdası!

23.11.2021