İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.6474
  • 5.4777
  • 193.06
  • 103.327

Korkak Tudor

Maç başlamadan önce kamuoyu rüzgârı Trabzonspor'un arkasındaydı. Haliyle ev sahibi ekip adına bir psikolojik üstünlük söz konusuydu. Ancak maçın başlamasıyla birlikte gördük ki, ilk kez böyle dolu tribünler önünde oynayan Trabzonspor'da aşırı heyecandan kaynaklanan bir bocalama yaşandı. Galatasaray bu dönemde ön alanda baskı yapıp, rakibini hataya zorlayabilirdi. Ama onlar da kendi oyun planlarında ısrar ettiler. Zaman ilerledikçe de Trabzonspor heyecanını attı, oyununu oturtunca da, Galatasaray için tehlike çanları çalmaya başladı.

Igor Tudor'un korkaklığı, Trabzonspor’un cesaretini tetikledi. İlk zamanlar göbekten ve kanatlardan rakibin gol yollarını iyi kapatsalar da Cavanda'nın hovardalıkları, ileri çıkan Linnes'in boşlukları Galatasaray kalesindeki tehditleri artırdı. Buna rağmen Trabzonspor golü duran toptan buldu. Galatasaray'ın Riekerink döneminde başlayan ve bir türlü çözüm bulunamayan duran top hastalığı yine nüksetmişti.

Golden sonra Trabzonspor oyunu daha çok kontrol etmeye başladı. Galatasaray’ın öne çıkışları, onların oyun sistemi için şartları daha uygun hale getirmişti. Ancak sürekli ofsaytta kalan N'Doye'un zamanlama hataları Galatasaray'ın en büyük yardımcısıydı!

Tudor'un hücum hamlelerini yapmak için ikinci golü yemeyi beklemesi hataydı. Hedefi kazanmak olması gereken Galatasaray'ın 3 gol atması neredeyse bir mucize olurdu. Maçı bu boyuta getirene kadar seyreden ve hiçbir aksiyon yapmayan, korkak davranan Tudor, uyandığında Üsküdar'da sabah olmuştu.

Trabzonspor 10 kişi kaldıktan sonra bir de 2 farkla önde olduğu için haliyle savunmayı düşünmeye başladı. Ancak Galatasaray'ın da taze kuvvetler Josue ve Rodrigues dışında kazanma enerjisini ortaya koyacak kimsesi yoktu.
Polodski düğünü bekleyen nişanlı kız gibi. Yüzüğü takmış bekliyor. Mecburiyetten de olsa Galatasaray’ın onu oynatması ve fayda beklemesi hayalcilikten başka bir şey değil. Tudor'un Sinan Gümüş'e şans verip, hiç olmazsa Galatasaray'ın geleceği için onu hazırlaması lazım. Ama bu dağınık görüntüye kısa vadeli bir çözüm bulunacak gibi görünmüyor.

Engin Verel Diğer Yazıları

Kocaman çöküş

18.03.2017

3 iyi adam

11.03.2017

Cümbür cemaat

03.03.2017

Manchester United´in yıldız futbolcusu Paul Pogba umreye gitti. Yıldız futbolcu Kabe´den çektiği bir

Paul Pogba Kabe´den milyonlara böyle seslendi

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Geçici personel olan 4C'lilerden 4B'e statüsüne geçenler maaşını bundan böyle peşin alacak

En Çok Okunanlar