• 15 Ağustos 2017 Salı 01:21
  • |
  • 15 Ağustos 2017 Salı 01:21

YAZAR

Engin Verel

Konuşan ayaklar 

Paylaş

İlk haftanın son maçında Galatasaray 2, Kayseri 4 Türk futbolcusuyla sahaya çıkmıştı. 'Parası yok, borcu çok' denilen Başkan Dursun Özbek, şöhretler topluluğunu şapkadan tavşan çıkartır gibi bir araya getirmişti. Hatta Feghouli de tribünde gelecekte kadroda yer almak için bekliyordu. Bu kadar kısa zamanda şöhrete doymuşlar ekibinden açık söyleyeyim bu kadar hırslı ve arzulu bir futbolcu topluluğunu sahada göreceğimi tahmin etmiyordum. İstekli, arzulu, hırslı ve takımdaşlığı sahada her an bizlere gösteren bu yabancı grubun yanı sıra Serdar ve Tolgay’ı da geçen sene belirli nedenlerden dolayı oynamamıştı. Bu iki oyuncuyu da yeni transfer gibi görürsek Muslera dışında ilk kez bir araya gelen Sarı-Kırmızılılar’ın futbol adına sahada seyircisini mutlu ederken, biz de oynanan futbol, atılan gollerin yanı sıra kaçan pozisyonlarla birlikte Galatasaray’ın yarınlarda güzel şeyler yapacağının sinyallerini aldık. 

Muslera’ya takım kaptanlığı çok yakışmış. Ayrıca hak edenlerin de başında gelen bir oyuncu. Defansa baktığımız zaman bir çok futbolcu alıp, formayı Sabri’ye teslim eden teknik direktör zihniyeti Mariano’nun gelmesiyle tarihe karıştı. Maicon ve Serdar, Muslera ile birlikte Levent’in attığı kafa golünde hatalıydı. Bu üçlünün maç boyunca tek hatasıydı. Onun dışında mevkilerinde hem ofansif hem defansif olarak bizden geçer not aldılar. 

Linnes sağ kanatta oynarken, çok eleştirilmişti ama dün akşam sol kanatta sanki futbol adına kabuk değiştirmişçesine o kanadı çok iyi kullanan bir görüntüdeydi. Yeni bir transfer gibi istekliydi. Fernandao’ya diyecek bir şey yok. Tecrübesi ile Ndiaye ile birlikte bu alanda hem ofansif hem defansif futbol adına uzun zamandır arzu edilen orta alan oyuncularıydı. 
Tolga’ya ayrı bir paragraf açmak istiyorum. Büyük bir değişim içerisine giren Tolga yanındaki iki klas ayakla birlikte kendisi de hem futbol anlayışı açısından hem de bireysel futbol adına epey bir değişime uğramış. 

Belhanda attığı gol ve asistlerdeki klasıyla yabancılar içerisinde ilk sıraya oynayanların başında geliyor. Rodriges de kanat oyuncusu olarak defansına yardım edenlerin başında geliyordu. Gomis’in belli bir yaşa gelmesine rağmen “Ben futbola daha hala açım” dercesine istekli ve arzulu oluşu klas ayaklarıyla birleştiğinde bu sene “Krallıkta ben de varım” dedi. G.Saray’ı sırtlayanların başında gelecekti. Bu kadar çok pozisyon üreten ve kaçıran Galatasaray’ın 4 gollü galibiyeti heyecan vericiydi. 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

18 Ekim 2021 Pazartesi

"Şansalan"lar bunlar!

9 Ekim 2021 Cumartesi

Değişen bir şey yok

1 Ekim 2021 Cuma

Sinyaller güzel

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Sahada 6 yoksa

18.10.2021

Engin Verel

"Şansalan"lar bunlar!

18.10.2021

Alen Markaryan

Fatura!

16.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

28.09.2021