• 30 Eylül 2017 Cumartesi 00:23
  • |
  • 30 Eylül 2017 Cumartesi 00:23

YAZAR

Engin Verel

Kocaman gaflet!

Paylaş

Ev sahibi Akhisar evindeki tüm maçları kazanmış, rakibi Fenerbahçe ise Süper Lig’de deplasmandaki son 11 lig maçında yenilmemişti. Zevkli bir maç olacağını düşündüm. Ancak ilk yarı boyunca Giuliano ve iki Mehmet’le çekmiş oldukları dışarı giden şutların dışında kaleyi tutan bir topu bile olmayan, korner atamayan bir Fenerbahçe beni hayal kırıklığına uğrattı. Bu dakikalar içerisinde rakipten ise Larsson’un sadece bir şutu vardı. 

Fenerbahçe’nin bu dakikalarda yaptığı en güzel şey yan pas ve geri pastı. İleride Janssen tek başına kalmış, Giuliano, Mehmetler, Ozan ve Valbuena ceza sahası dışında top gezdirerek yalan rüzgârlarını estiriyorlardı. 

Mehmet Ekici’nin hem kondisyon hem de mental olarak hazır olmadığı açıkça belli olurken, moralsiz ve özgüvenini kaybetmiş Mehmet Topal’a Ozan’ın temposu düşük futbolu da ilave edilince Fenerbahçe bu alanda oyuna ağırlığını koyamamıştı. 

Gelelim yeni transferlerde Giuliano’ya. İlk yarı bu arkadaşı pek fazla göremedim. Ama Valbuena isimli kısa boylu çocuğa Aykut Hoca sadece kendisi oynaması için bir top vermeli. Bu kadar topla oynamak, rakibine çalım atmadan topu ayağından çıkarmamak ve çoğu zaman kendini yere atarak oyunun durmasını sağlamak Fenerbahçe için doğru strateji değil. 

Görüntüler böyle olunca tabii ki ileride tek başına kalan Janssen, rakipte gecenin en iyi adamlarından Mustafa ve Caner’in arasında yok olup gitti. İkinci yarı toparlanır diye düşünülen Fenerbahçe’de Ekici’nin kaleyi tutan tek şutu da boşa giderken, koskocaman Fenerbahçe tam 99 dakika kaleye 5 şut çekmiş ve 1 tek isabet kaydetmişti. 

Aykut Kocaman’ın ikinci yarıya Aatif ve Alper değişikliğiyle çıkmasını bekliyordum ama golü yiyene kadar bekledi. 

Açıkça söyleyeyim bu iki takımın sığ futbolu içerisinde ikinci yarının ilk 10 dakikasında ‘Akhisar sabaha kadar oynasa Fener’e gol atamaz’ diyordum. Ama Mehmet Topal’ın topu kaptırmasını, Skrtel ve Hasan Ali’nin kademe eksikliğinden Onur’un golünü hesaplayamamıştım. Artık bundan sonra galibiyete yakın olan taraf Akhisar’dı. Ve gecenin adamlarından Serginho arka arkaya iki gol kaçırmasaydı belki de fark olurdu. 

Gelelim bu sarı ve kırmızı kart olaylarına. Geçen hafta Beşiktaş’ı 2-1 yenince sarı kartlar ve kırmızı kartlar konuşulmadı. Ama tahminim bu hafta bunlar konuşulacak. Skrtel’in ikinci sarıdan atılması ne kadar normalse, gördüğüm kadarıyla rakibine dengesiz giren Alper’in atılması da ağır bir karardı. Tehlikeli bir hareket var ama kötü niyet yok ve rakibini korumaya çalışıyor, temas da etmiyor. Ancak sonradan oyuna giren Soldado da atılabilirdi. Hakem bunu da es geçti. 

Neto ve Souza dışında eksiği olmayan Fener’in hiçbir mazereti yok.  

YAZARIN DİĞER YAZILARI

21 Haziran 2021 Pazartesi

Reklamlar bitti

17 Haziran 2021 Perşembe

Hiçbir şey yok

13 Haziran 2021 Pazar

İsyan tabelaya değil tabloya!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Kim merak ediyor?

23.07.2021

Engin Verel

Reklamlar bitti

21.06.2021

Alen Markaryan

Lütfen gereğini yapınız

21.07.2021

Kenan Karcı

Biz 'bitti' dedik, bitmeden...

23.07.2021

Mustafa Sapmaz

Güneş'e yazar!..

21.06.2021

Gürkan Ata

Acemice eşlik!

18.04.2021