• 2 Haziran 2024 Pazar 07:00
  • |
  • 2 Haziran 2024 Pazar 07:00

YAZAR

Kaybeden Fenerbahçe Sportif A.Ş'yi yönetsin

Paylaş

"Hem Koç hem Yıldırım, F.Bahçe'nin önemli değerleri. Gelin egolarınızı bir yana bırakın F.Bahçe için birlik olun. Seçimde kazanan derneğin başkanı olsun, kaybeden de Sportif A.Ş'nin başına geçsin. Mourinho'nun parası da ortak ödensin."

Bu seçim Fenerbahçe için hem tarihi fırsatlara hem de çok büyük tehlikelere gebe. Efsane Başkan Aziz Yıldırım, mevcut Başkan Ali Koç'u başarısız gördüğü için aday oldu. Kim kazanırsa kazansın, kaybeden doğal muhalif olacak ve en küçük olumsuzluklarda camianın enerjisi yine bölünecek. Bundan da Fenerbahçe her zaman olduğu gibi zarar görecek. 49 yıllık yüksek Divan kurulu ve eski bir F.Bahçe kaptanı olarak benim buradan iki adaya da bir çağrım var. Seçim demokratik bir şekilde yapılsın, ama seçimden sonra iki başkan da F.Bahçe'nin başarısı için elini taşın altına koysun.

ADIM SIRASI ALİ KOÇ'TA

Zaten Aziz Başkan, "Mourinho ile anlaşın, kaybedersem yarı parasını ben ödeyeceğim" açıklamasıyla bu konuda bir işbirliği adımı atmıştı. Şimdi sıra Ali Koç'ta. Bence seçimden sonra kazanan ve kaybeden Fenerbahçe'nin iyiliği için bir araya gelmeli ve güçlerini birleştirmeli. Formül basit. Kazanan derneği, kaybeden de şirketi yönetsin. Burada 'Kaybeden' kelimesi olumsuz şekilde anlaşılabilir. Ama öyle değil. Diyelim ki Aziz Başkan kaybetti. Yılların tecrübesi ve birikimi var. Pekala futbolu yönetebilir, başarılı da olur. Ya da tersi oldu. Ali Koç şirket yöneticiliği konusunda zaten büyük bir deneyim. Daha önce birlikte Fenerbahçe'ye hizmet etmiş bu iki değerin, yine el ele verip, Fenerbahçe'nin başarısı için çalışması her zamankinden daha elzemdir. Çünkü Fenerbahçe son yıllardaki başarısızlıklar nedeniyle sürekli sportif ve prestij açısından düşüş halindedir. Sokaktaki çocuklar artık eskisi kadar Fenerbahçe taraftarı olmuyor. Bu gerçek ne yazık ki en çok ciddi alınması gereken bir durum, Fenerbahçe'nin geleceği için çok ciddi bir mevzi kaybı. Bu şekilde "Önce Fenerbahçe" diyen iki başkan da egolarını bir kenara bırakıp, Fenerbahçe'nin menfaatleri için samimiyetlerini ortaya koyarlar. Camiada da birlik ve dirlik olur. Eminim başarı da gelir. Belki Türkiye sınırlarını aşan başarılar da bu şekilde mümkün ve kolay olur. Fenerbahçe'nin soğuk savaşa değil, barışa, iş birliğine ve omuz omuza vermeye ihtiyacı var. Bu tarihi bir fırsat da olabilir, tarihi bir ayrışma da. Her şey sizin elinizde. Hadi bakalım...

YAZARIN DİĞER YAZILARI

11 Haziran 2024 Salı

REKABETTE ASALET ŞART!

2 Haziran 2024 Pazar

Kaybeden Fenerbahçe Sportif A.Ş'yi yönetsin

27 Mayıs 2024 Pazartesi

Böyle sezona böyle final yakışırdı

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Acil cevap lazım!

5.06.2024

Engin Verel

REKABETTE ASALET ŞART!

11.06.2024

Alen Markaryan

"NEDEN ŞAMPİYON YAPAMIYORLAR" İŞTE BELGESİ

11.06.2024

Kenan Karcı

Tabelaya aldırmayın

11.06.2024

Mustafa Sapmaz

Çocuklar gülüyor

20.05.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Nuri Şahin müthiş bir proje

15.06.2024