• 14 Şubat 2021 Pazar 08:00
  • |
  • 14 Şubat 2021 Pazar 08:00

YAZAR

Engin Verel

Karagümrük'ten geçtin ama!..

Paylaş

Son haftalarda kendi sahasındaki derbide Galatasaray'a mağlup olduktan sonra, kupada ligin alt sıralarındaki Başakşehir'e elenen Fenerbahçe'nin hocası Erol Bulut, eleştiri oklarının hedefi olmuştu. Dün akşam da adı ne kadar Karagümrük de olsa bu gümrükten vize almanın zor olacağını her halde tahmin ediyordu. Ve oyuna orta sahada ağırlığını koyup, maçı kazanma düşüncesiyle Sosa, Ozan, Mesut üçlüsüyle takımını sahaya süren Erol Bulut, Samuel ve Valencia ile Mesut'un aralara atacağı paslarla kontraya çıkıp, ya gol atıp ya da Thiam'a asit yapmak düşüncesindeydi. Bu iki kanat oyuncusuna Nazım ve Caner destek verecekti ama maalesef son haftalarda Caner'deki düşüşü anlamakta zorlananlardanım.

Karagümrük futbolu karartmak isteyen bir anlayışta olmasa da ilk yarı boyunca, futbol oynayacağına rakibe karşı alan savunması yaparak, Fenerbahçe'yi seyreden taraf oldu. Taa ki ikinci yarıya ve ikinci golü yiyene kadar. Zaten goller defansın hatasından Fenerbahçe'nin golcüsü Thiam ve kontratakların önde gelen ismi Valencia ile gelmişti.

İşte bundan sonra oyuna ağırlığını koyması gereken Fenerbahçe olması beklenirken, Karagümrük oldu. Nedeni basitti ama Erol Bulut bunu nedense göremedi. Bana göre hazır olmamasına rağmen ilk 60 dakika sahanın en iyisi Mesut'tu. Mesut'u alıcı gözüyle seyrettiğimde ilerdeki günlerde ya da önümüzdeki sezon yanına alınacak bazı futbolcu arkadaşları ve Fenerbahçe'yi seyretmek bizlere büyük keyif verecektir.

Gelelim Borini'nin skoru 2-1 yapmasından sonra Erol Bulut'un mantık dışı oyuncu değişimine. Samuel'i çıkartıp Samatta'yı almasına... Nitekim Bertolacci'nin atmış olduğu gol eğer VAR'dan iptal olmasaydı seni eleştiriler tahtasının en üstüne yazacaklardı. Ama benim o gol olmasa da seni eleştirmem lazım sevgili kardeşim. Sosa ve Mesut, top teknikleri yüksek ama kondisyon ve adam markajı açısından zayıf futbolcular, skor 2-1 olduktan sonra en az bu ikisinden birini değiştirmen lazımdı. Hatta daha sonra tehlikeyi geç görüp yaptığın gibi ikisini birden değiştirmeliydin. Bunları görememen diğer takımlarda belki gündem yaratmaz ama Fenerbahçe gibi bir takım ve camiada eleştiri oklarının hedefi olursun. Emre Çolak son anlarda inanılmaz pozisyonu kuşlara vurmasaydı, rakip Karagümrük puanı alır, sen de kara günler yaşardın.

Altay'ın ikinci yarıda maçın kahramanı olduğunu ve hem takımı hem de seni kurtardığını da buraya not düşelim.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

16 Mayıs 2022 Pazartesi

Şimdilik güle güle

9 Mayıs 2022 Pazartesi

Fenerbahçe için kazanç

30 Nisan 2022 Cumartesi

Fotoğraf güzel!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Çileye veda

17.05.2022

Engin Verel

Şimdilik güle güle

16.05.2022

Alen Markaryan

Üstelik 9 kişiyiz biz...

17.05.2022

Kenan Karcı

Ne haber netekim yine geldi kasket!

1.05.2022

Mustafa Sapmaz

Güneşli günler

11.04.2022

Gürkan Ata

35 ve 37. hafta hariç mükemmel planlama!

16.05.2022