• 29 Kasım 2018 Perşembe 08:00
  • |
  • 29 Kasım 2018 Perşembe 08:00

YAZAR

Engin Verel

'Kara' kalem

Paylaş

Ev sahibi çok gol yemiş, az gol atmış Lokomotiv Moskova’ydı. Adı Lokomotiv’di ama grubunda vagon gibiydi. Galatasaray ise soğuk havadan etkilenmeyen, attığıyla yediği eşit bir görüntüdeydi. 4 puanla hiç değilse Avrupa Ligi’ne devam etme açısından en az bir beraberlik için Moskova’ya gelmişti. 

Kadroya bakıldığında, “Onun yerine bu, bunun yerine şu oynasın” demeye gerek yoktu. Ancak eğer ilerideki golcü Eren ise kanat adamları Onyekuru ve Rodrigues’in onu topla buluşturması gerekiyordu. Hatta bekler Linnes ve Nagatomo’nun da kanatlardan uzun toplar atarak Eren’i beslemeleri şarttı. Böyle bir sisteminiz yoksa, Eren’in de orada işi yok.  

Oyunun hemen başında Ozan büyük bir hata yaptı. Dua etsin, şut direkten döndü. Sonra aynı Ozan net bir fırsat yakaladı. Atsaydı Sarı-Kırmızılılar belki de bu deplasmandan çok rahat dönecekti. Ama olmadı. Üstüne bir de G.Saray’ın uzun süredir devam eden şanssızlığı devreye girdi. Donk’a çarpan bir şut, ağlara gitti. İkinci devrede Lokomotiv Moskova’nın farkı açan golünde vuruş öncesi yine top son anda savunmaya çarparak rakibin önüne düştü.  

Schalke deplasmanında yenen ilk gol de aklıma geldi. Takımda işler yolunda gitmediği zaman şans da kesinlikle yanınızda olmuyor. Galatasaray’da bir süredir sıkıntılar devam ediyor. Ligdeki sakat ve cezalıların yarattığı kötü hava, Avrupa’ya da yansıdı. G.Saray zaten sezon başından beri geriye düştüğü maçlarda tepki veremiyordu. Dün de durum değişmedi. Artık Şampiyonlar Ligi defteri kapandı. Bundan sonra hedefl er biraz daha küçüldü. Ligdeki şampiyonluk iddiasının sürmesi içinse bu takıma 1 değil, 2 forvet takviyesi gerekiyor. Ayrıca takım savunmasında ciddi problemler var. Orta alan ve defanstaki adamların sakatlık veya ceza sebebiyle sürekli değişmesi, “Uyum” kavramına büyük zarar verdi. G.Saray, devre arasına mümkün olan en az kayıpla girmeli. Çünkü bugün için çizilen tabloda, renkli boyalar kullanılmadı. Ortadaki eser “Kara” kalem bir çalışma...

YAZARIN DİĞER YAZILARI

16 Mayıs 2022 Pazartesi

Şimdilik güle güle

9 Mayıs 2022 Pazartesi

Fenerbahçe için kazanç

30 Nisan 2022 Cumartesi

Fotoğraf güzel!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Giderayak sürpriz

21.05.2022

Engin Verel

Şimdilik güle güle

16.05.2022

Alen Markaryan

Şu kombine meselesi

28.06.2022

Kenan Karcı

Ne haber netekim yine geldi kasket!

1.05.2022

Mustafa Sapmaz

Doğrular ve festival

22.05.2022

Gürkan Ata

Futbolun güzelliği, Avcı'nın öngöremediği!

23.05.2022