• 17 Ocak 2017 Salı 02:00
  • |
  • 17 Ocak 2017 Salı 02:00

YAZAR

Engin Verel

Kalecilerin resitali

Paylaş

Lider Başakşehir ve G.Saray'ın üç puanla, F.Bahçe'nin ise kaybetmiş olduğu iki puandan sonra Beşiktaş açısından dün akşamki maç, şampiyonluk yolunda olmazsa olmazdı. Beşiktaş'ın Kara Kartal olduğunu biliyoruz. Ama dün akşam, soğuk hava ve saha zeminin kötü olduğu bir ortamda beyaz forma giymiş, rakibi Osmanlıspor ise sanki maçın neticesini daha önceden tahmin etmişçesine karalara bağlanmış simsiyah bir formayla sahaya çıkmıştı.

Sekiz yabancıyla sahaya çıkan şampiyonluk yolundaki Beşiktaş, yeni transferi Babel'le Osmanlıspor karşısında galip gelmek için bu kötü zeminde ofansif anlayışla Marcelo ve Tosic'i hava topları dışında yerden de rakiplerine topla buluşturmaması, Beşiktaş açısında olumlu görüntülerdi. Ancak Atiba-Oğuzhan ikilisinin uyumu geçmişti olduğu gibi değildi. Babel ve Quaresma sanırım kanat oyuncuları olarak, zeminin azizliğinden olsa gerek ki; isteği gibi rakibin üstüne gidip, yapmış olduğu ortalarda bir türlü Cenk'i topla buluşturamamış ve haklı olarak da takımın golcüsü Cenk, son vuruşları yapamamıştı.

Ancak sakatlıktan dönen Talisca'nın ceza sahasının dışından akıl dolu sert plasesiyle gelen gole, bir tek şey söyleyebiliriz: İşte klas futbolcu, gol vuruşunu böyle yapar. Ve bizden de alkışı alır.

İlk yarıdaki görüntüler ikinci yarının başlarında devam ederken, sahneye Fabri çıkıyor ve Regattin'in vuruşunda inanılmaz bir refleksle topu kornere atarken, %100 bir gol pozisyonu engellemiş oluyor. Şenol Güneş'in Quaresma-Tolgay değişiminde orta sahayı güçlendirme düşüncesi ne kadar doğruysa Babel-Frei değişikliği geç olsa da aynı doğruluktaydı. Dakikalar 80'i gösterirken, bu sefer maça damgasını vuran Karcemarkskas sahneye çıkıyor, bir dakika içerisinde Talisca, Tolgay ve Frei'ın şutlarında bir panter misali maça 'Daha biz bitmedik' dercesine golleri önlemiş ve futbol adına sahada iki kalecinin resitali vardı.

Enteresan olan ise maçı çok iyi yöneten Ali Palabıyık, son dakikalarda Tolgay'a yapılan %100 penaltıyı süzememesiydi. Ancak sahada pek varlık gösteremeyen Cenk Tosun, son dakikada atmış olduğu golle maça imzasını koyuyor ve her türlü zorlu koşullara rağmen Osmanlı'ya karşı üç puanla dönüyordu.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

23 Ocak 2022 Pazar

Zümrüd-ü Anka gelse...

20 Ocak 2022 Perşembe

Ağlanacak halinize...

16 Ocak 2022 Pazar

Geçiş dönemi!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Bir çuval incir berbat oldu

24.01.2022

Engin Verel

Zümrüd-ü Anka gelse...

23.01.2022

Alen Markaryan

Larin'in halleri

25.01.2022

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Fark oyun yapısı

14.12.2021

Gürkan Ata

Çok net: Bu takım savunma yapamıyor!

24.01.2022