• 30 Ağustos 2022 Salı 01:26
  • |
  • 30 Ağustos 2022 Salı 01:26

YAZAR

Engin Verel

Je-sus!..

Paylaş

Son haftanın klas takımı Fenerbahçe, Konya'nın sahasının bakımda olmasından dolayı Eskişehir'e çıkarma yapmıştı. Açık söyleyeyim son haftalardaki tempolu fut- bol ve girilen birçok gol pozisyonu neticelenerek futbol adına zevk veren bir takım görüntüsündeydi Jorge Jesus'un talebeleri.

Ve bu maçta erken gol gelirse Konya'nın, Fenerbahçe'nin üstüne geleceğini, kontrataklarda çok önemli adamları olan golcülerle Fenerbahçe'nin yine farklı şekilde maçı kazanacağını düşünüyordum.

Gelin görün ki!...

Jesus efendi senin antrenörlük kariyerine saygım var. Ancak kaliteli hocalar da hata yapamaz diye futbolda bir kural yok, bunu sen de benim gibi biliyorsun. Ve sen dün büyük hata yaptın. Ligin ilk başlarında Samuel'i sağda oynatmayıp, Ferdi'ye o mevkide forma vermiştin. O gün söylediğimi tekrarlıyorum. Bu takımda 4 kişinin ismi ilk 11'e yazılacaksa, sağda iki kişilik oynayan Samuel ve solda Ferdi'nin adları olmalı.

Gelelim defansa...

Bu Lemos nereden çıktı, merak ediyorum. Tıpkı Peres gibi. Peres dedim de Muhammet Demir'in kafa golünde bu arkadaş ne yapıyordu merak ediyorum. Zajc ve Arao ikilisinde hem ofansif hem defansif hiç bir özelliği olmayan Arao yerine bu alanda geçen sezonun en iyi adamı Crespo'yu tercih etmemen anlaşılır gibi değil.

Gelelim orta sahaya...

Emre, Rossi, Samuel tamam diyelim. Ancak dün akşam Emre takım oyunu yerine bireysel futbol kimliğini ön plana çıkarınca Valencia atıldıktan sonra Fenerbahçe 9.5 kişi oynamaya başladı. Lincoln'ü çok çizgiye çekip, bu klas ayağı oyundan düşürmen de senin başka bir hatandı. O da yarım futbol oynayınca ilk yarı boyunca Fenerbahçe sahada 9 kişilik bir takım görüntüsü verdi.

Şimdi diyeceksin ki, 'Peki ne oldu?' Fenerbahçe de Konyaspor gibi ilk yarı boyunca hiç bir gol pozisyonu üretemedi.

İkinci yarının hemen başında Muric'in şutunu Altay kurtarmasaydı, belki maç çoktan kopmuş olabilirdi. Ancak o atağın dönüşünde Adil'in ikinci sarı karttan atılmasıyla şartlar eşitlendi. Ve futbol olgusu da dengelenmiş oldu. Ancak maç boyunca Rossi'nin çizgiye yakın çaprazdan şutu kaleci Sehic'te kalınca Eskişehir'deki ve Türkiye'deki bütün Fenerbahçeliler az da olsa heyecanlandılar.

Yapmış olduğun değişikliklerle İrfan Can, Mert Hakan, Serdar ve Samuel dörtlüsü ki Samuel geç kalınmış doğru bir karardı. Ve bir de Pedro vardı ki fiziği kuvvetli ama bu kadar kolay düşmesi fizik kanununa tersti.

Sonuçta orta sahada Mert Hakan'ın ve İrfan Can'ın diğer arkadaşlarıyla anlaşamaması sonucu ortaya o kadar komik görüntüler çıktı ki buna hoca da diz çökerek isyan etti.

Sonuçta yaklaşık 100 dakikalık oyunda Fenerbahçe'nin kaleyi tutan iki şutu vardı. Bizim 100 gol barajını aşacağını düşündüğümüz Fenerbahçe'nin sadece 2 şutu olması, kalitesine inandığım Jesus'un şapkasını önüne koyup düşünmesi için yeterli bir tablo.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

7 Temmuz 2024 Pazar

Yüreğinize sağlık

3 Temmuz 2024 Çarşamba

Helal olsun size

23 Haziran 2024 Pazar

Ders almalıyız

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Geriye gurur kaldı

7.07.2024

Engin Verel

Yüreğinize sağlık

7.07.2024

Alen Markaryan

Nefesimizi tutmuş, Feyyaz'ın tünelden çıkmasını bekliyorduk...

16.07.2024

Kenan Karcı

Harika Çocuklar

3.07.2024

Mustafa Sapmaz

Mutluluğun resmi

27.06.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

İmzasıyla değil, sözleriyle kaybetti

19.07.2024