• 9 Mart 2021 Salı 08:00
  • |
  • 9 Mart 2021 Salı 08:00

YAZAR

Engin Verel

İyi ki deplasman var!

Paylaş

Fenerbahçe, Konya deplasmanına gelmeden önce evinde ve dışarıda 14'er maç oynadı. İçerideki maçlarda 34 puanla lig lideri Beşiktaş, Fenerbahçe ise 23 puanla yedinci sırada.

Dışarıdaki maçlara baktığımızda 35 puanla lider Fenerbahçe'yi görüyoruz. Hem de en yakın takipçisi Trabzon'dan 6 puan önde. İçeride attığı 22, dışarıda ise 29. Yediği içeride 17, dışarıda 11 gol.

Gelelim dün akşama. Problemli bir hafta geçiren teknik heyet ve dolayısıyla futbolcular Konya'ya gelirken bu havadan çıkmış, nasıl olsa dışarıda kazanıyoruz dercesine her hafta olduğu gibi birkaç değişiklikle sahada yerini almıştı. İlk 35 dakika Fenerbahçe, rakibini bunaltıp, sahada futbol dersi verirken enteresan sahnelere şahit olduk. Defansın önündeki Mert ortalıyor, sağındaki Gökhan kafasıyla indiriyor ve stoper Szalai golü atıyor. Herkes ilerideki hücum oyuncularından bu görüntüleri beklerken, defans elemanları onlara 'Gol böyle atılır' mesajı veriyor.

Ancak 3 dakika sonra bu futbolculara Pelkas ve Samuel ikilisinin muhteşem hareketleriyle atılan ikinci gol, "Biz de buradayız" dercesineydi. Zor geçecek diye düşünülen maç her zaman olduğu gibi deplasmanda galibiyet serisine çok yakın olan ve güzel futbol sergilemesini beklediğimiz Sarı-Lacivertliler nedense ilk yarının son 10 dakikası ve maç bitimine kadar futboldan uzak kalmış, genellikle skoru koruma çabasına girmişti. Nitekim Erol Hoca, oyundan düşen orta sahayı önce Gustavo ve İrfan Can daha sonra da Ozan ve Ferdi'yle tazeledi. Ancak şunu da söylemek lazım ki çoğu zaman olduğu gibi yine dün akşam başta Szalai, Gökhan ve kaleci Altay'ı ve çıkıncaya kadar Pelkas'ı sahanın en iyilerine yazmak gerekir.

İki sıfırdan sonra yabancı gözüyle bu maçı izleyen olsa ve 2-0 kim galip diye sorsak, beyaz formayla sahaya çıkan Konyaspor'u gösterirdi. Ama futbol öyle bir oyun ki gözüne hoş gelen değil, neticeye gidenler kazanıyor.

Son dakikalarda kalecinin büyük hatasında yine defanstaki Serdar üçüncü golü atarak belki de bu galibiyette, bu maçı ofansif değil, defansif futbolcular kazandı mesajını veriyordu

Şimdi yazımın başındaki tabloyu bir daha okumanızı istiyorum. Ve Fenerbahçe'nin attığı gole 3 golü ve puanı da ekleyip, yorum yapmanızı bekliyorum. Açık ve net Fenerbahçe içeride değil ama seyircisiz oynandığı için maçlarını dışarıda oynasa banko şampiyon olur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

16 Mayıs 2022 Pazartesi

Şimdilik güle güle

9 Mayıs 2022 Pazartesi

Fenerbahçe için kazanç

30 Nisan 2022 Cumartesi

Fotoğraf güzel!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Çileye veda

17.05.2022

Engin Verel

Şimdilik güle güle

16.05.2022

Alen Markaryan

Üstelik 9 kişiyiz biz...

17.05.2022

Kenan Karcı

Ne haber netekim yine geldi kasket!

1.05.2022

Mustafa Sapmaz

Güneşli günler

11.04.2022

Gürkan Ata

35 ve 37. hafta hariç mükemmel planlama!

16.05.2022