• 2 Ağustos 2023 Çarşamba 07:00
  • |
  • 2 Ağustos 2023 Çarşamba 07:00

YAZAR

İyi işaretler var

Paylaş

5-0 kazanılan ilk maçın ardından Fenerbahçe'den çok yüksek bir motivasyon beklemek doğru olmazdı. Ama buna rağmen dün gördük ki Zimbru karşısında smail Kartal oyuncularının ellerinden gelenin en iyisini yapmasını istemiş ve maça 0-0 gibi başlamaları konusunda ciddi uyarılarda bulunmuştu.

İlk maçın yıldızlarından Dzeko, Kent ve Szymanski maça kulübede başlasa da sahadaki Fenerbahçe takımı rakibin oyuncu kalitesiyle kıyaslanmayacak derecede güçlüydü. Zaten ilk dakikadan itibaren Zimbru kalesini ablukaya alarak bu gücünü de gösterdiler.

Bu yoğun baskıya rağmen Fenerbahçe'nin ilk yarıda hücumda iyi organize olduğunu ve atakları sonlandırma bakımından yeterli düzeye geldiğini söylemek mümkün değil. King ilk yarı boyunca çok etkisiz kaldı. Aynı şekilde sakatlanıp çıkana kadar Crespo da hücum organizsyonlarında çok başarılı değildi. Fenerbahçe'nin kanatları çok iyi hücuma çıkmış gibi görünse de isabetli orta yapma ve golcüleri topla buluşturma konusunda aynı ölçüde göze hoş gelen işler yapamadılar. 33. dakikada Crespo'nun çıkıp, Mert Hakan Yandaş'ın oyuna girmesiyle hücumda daha hareketli bir Fenerbahçe görmeye başladık. Ancak yine de kolay yapılacak işleri bazen içinden çıkılmaz hale getirdiklerini gördük.

King'in bu performansıyla ve bu bencil oyunuyla takıma girme şansı bana göre yok. Bu saatten sonra kendini düzeltir mi, bilemem.

Osayi Samuel için ise iyi gözlemlere sahibim. Çok istekli, arkadaşlarına yardımcı ve hızlı bir oyuncu. Sürekliliği yakaladığında başarı çıtasının da yükseleceğini düşünüyorum.

Mert Hakan'ın zayıf rakibe karşı başarılı oyunu bu sezon ondan bir çıkış bekleyeceğimizin habercisi mi bilemiyorum. Ama iyi bir kumaşa sahip Mert Hakan'ın sürekli oynaması halinde Fenerbahçe'ye bu sezon ciddi katkılar verebileceğini düşünüyorum.

Birkaç söz de İsmail Yüksek için söylemek lazım. Tam bir görev adamı, hatta görevinden fazlasını yapan bir adam. O da istikrarı yakaladığında dün olduğu gibi ekstra katkılar verebileceğine de inanıyorum.

Elbette rakip zayıftı, Fenerbahçe'nin dengi değildi ama Fenerbahçe'den her iki karşılaşmada da iyi sinyaller gördük. smail Kartal'a rahat bir çalışma ortamı sağlandığında Fenerbahçeliler'in özlediği ve beklediği başarıların gelebileceğinin işaretleri var. Tebrikler Fenerbahçe.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

30 Kasım 2023 Perşembe

1 puana üzülmeli

19 Kasım 2023 Pazar

Lucescu ve Kuntz neler çekti!

7 Kasım 2023 Salı

Sayın Koç'a yakıştıramadım

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

10 numaran orijinal olunca

26.11.2023

Engin Verel

1 puana üzülmeli

30.11.2023

Alen Markaryan

‘Böyle kayrılmak istemiyoruz' demezseniz???!!

28.11.2023

Kenan Karcı

Seyirci kazandı

28.11.2023

Mustafa Sapmaz

Hücum obezliği

30.11.2023

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Alanyaspor'un Süper Lig'de işi zor

26.11.2023

Tuna Tunca

Jorge Jesus'un takıma en büyük etkisi

30.04.2023