• 27 Şubat 2017 Pazartesi 02:00
  • |
  • 27 Şubat 2017 Pazartesi 02:00

YAZAR

Engin Verel

İstila değil, istifa edin

Paylaş

Fenerbahçe uçakla Antep’e indiğinde seyircisi sitemli bir şekilde takımını karşılamış ve birilerine çok anlamlı bir mesaj vermişti.
Son 5 lig maçında 3 beraberlik, 1 mağlubiyet ve sadece 1 galibiyet almış ve şampiyonluğu oynayan bir takımın kaybetmemesi gereken puanı rakiplerine hediye ederek bu yolda çok önemli kan kaybetmişti.
Gelelim dün akşamki maça. Sahaya çıkan kadroya baktığım zaman sayın Advovaat’ın ne yapmak istediğini bir kez daha anlayamamanın şaşkınlığı içerisindeydim.
Kardeşim bir takımın kadrosuyla bu kadar oynanmaz. Hatta futbolcularıyla alay edercesine bazen ilk 11’e, bazen yanındaki koltuğa, çoğu zaman da evine gönderilmez. Eğer futbolcularınla bu tablo içerisindeyse karşılığını da tabii ki olumsuz olarak saha içinde alırsın.
Dün akşam ev sahibi Gaziantep ligin en son sırasına demir atmış bir Anadolu kulübümüz. Maç boyunca Fenerbahçeli futbolcuların arkadaşlarına verdiği toptan Antepli futbolcular rakiplerine daha çok pas verdiler. Eğer sen ayağındaki topu arkadaşına veremez, rakibine hediye edersen normalde o maçı kazanamazsın. Ama rakip Fenerbahçe olursa ligin dibinde de olsan en kötü 1 puan alırsın.
Dün baktım da sahada ne Volkan ne Alper ne de çok beğendiğim Lens bizleri heyecanlandırdı. Sefa’nın defansın ve kaleci Fabiano’nun hatasından attığı gol ve sonrasındaki Lens’in beklenmedik bir pozisyonda beraberliği getiren golü dışında birkaç heyecanlı pozisyon yaşamış ve son haftalardaki kötü futbolu bir kez daha aynı filmi seyreder gibi seyrettim.
Defansta İsmail sol koridorda eforunu bu kadar harcayıp, bu kadar olumsuz hareket nasıl yapar anlamak mümkün değil. Ozan her geçen gün kilo vereceğine, kilosuna kilo katarak oyunda beklenenden uzakta bir performans gösterirken Aatif, Fernandao ve Souza’nın son 20 dakika oyuna girip, acaba galibiyette katkıları olur mu diye düşünmemiz de boşa çıkınca Fenerbahçe son 1.5 aydır ligin dibindeki takımlara puan kaptırma modasına dün akşam bir yenisini daha ekledi.
Advocaat maçtan sonra gider mi gönderilir mi bilemem. Ancak İstanbul’dan havaalanına giden, Fenerbahçe’yi karşılayan Antepli Fenerbahçeliler’in verdikleri mesaj bana göre son ayların en güzel mesajıydı. 'İstila değil, istifa edin!'

YAZARIN DİĞER YAZILARI

30 Kasım 2021 Salı

El birliğiyle...

29 Kasım 2021 Pazartesi

Bu rotasyon değil!

26 Kasım 2021 Cuma

Şansın ve golcün yoksa...

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Aslan gibi

26.11.2021

Engin Verel

El birliğiyle...

30.11.2021

Alen Markaryan

Güven çıkar oyundan!

30.11.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Plan ve sakinlik

22.11.2021

Gürkan Ata

Az atak, az şutla çok iş yapmak!

29.11.2021