• 13 Ekim 2023 Cuma 07:00
  • |
  • 13 Ekim 2023 Cuma 07:00

YAZAR

İşte milli ruh bu

Paylaş

Türkiye zoru sever. Daha önceki başarılarımızda çayda tökezleyip, denizi aştığımız o kadar çok örnek var ki. Dürüst olmak gerekirse Montella'nın açıkladığı kadroyu görünce yüzümüz düşüyor. Kuntz'un yerine gelen ve ilk maçında bu tercihleri yapan Montella'yı cesaretinden dolayı tebrik edip, maceranın sonunun iyi bitmesini temenni ediyoruz.

Mücadele Bursa'daki ilk randevunun kopyası gibi. Üst üste pozisyonlar buluyoruz. Bir yandan kaçan fırsatlara vah çekerken, sonunun da Bursa'daki gibi olması endişesi var içimizde.

Çalhanoğlu'nun 5'inci dakikada Kerem ve Barış boşa kaçarken atamadığı bir pası var ki, canımız sıkılıyor.

13'te Uğurcan, savunmasının arkasına harika bir top atıyor. Kerem kontrol etmeye çalışmasa, Livakovic kaleden çıkmış, aşırtsa iş bitecek. Ama o zor olanı yapmaya çalışıyor. "Futbol basit bir oyundur, zor olan onu basit oynamaktır" diyen Cruyff'u yad etmek durumunda kalıyoruz.

Ama Kerem'in 13'te yapamadığını Barış Alper, 30'da yapıyor. Salih Özcan'ın uzun pası ve savunma arkasına sızan Barış, Kerem'in hatasından ders almış olacak ki harika bir aşırtma yapıyor. Livakovic de topu hüzünlü gözlerle izliyor. Sonra VAR'la 'YOK' arasında yaşadığımız ızdırap dakikaları... Ölçüyorlar, biçiyorlar ve golü veriyorlar.

Sonra neden kendimizi bozarız, anlamak zor. Bir geri çekilme, kapanma sevdasıyla ürküttüğümüz Hırvatistan'a cesaret veriyoruz. Hele 45'te bir pozisyon var ki Uğurcan'ın kurtarışı ayakta, yatarak, yuvarlanarak alkışlanmalı.

Kerem bayrak kaldıran yan hakemin konsantrelerini bozduğunu söylüyor. Aman be kardeşim maçı yan hakem yönetmiyor. Tetikte olacaksın. Orta hakemin oynatma kararı bana göre de doğruydu ve gol olsa ofsayt olmayacaktı. Neyse ki Uğurcan yan hakemin kumpasına düşmedi.

İkinci yarıda galip takım nasıl oynaması gerekirse öyle oynadık. Bütün çocukları tebrik ediyorum. Herkes yeteneğini ve gayretini sonuna kadar kullandı. Ama İsmail Yüksek'in kapasitesi sınırlarını aştı.

Uyduruk penaltıyı VAR uyarısıyla iptal eden hakemin yönetiminin dışında bizim için her şey harikaydı. Tebrikler çocuklar.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

7 Temmuz 2024 Pazar

Yüreğinize sağlık

3 Temmuz 2024 Çarşamba

Helal olsun size

23 Haziran 2024 Pazar

Ders almalıyız

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Geriye gurur kaldı

7.07.2024

Engin Verel

Yüreğinize sağlık

7.07.2024

Alen Markaryan

Nefesimizi tutmuş, Feyyaz'ın tünelden çıkmasını bekliyorduk...

16.07.2024

Kenan Karcı

Harika Çocuklar

3.07.2024

Mustafa Sapmaz

Mutluluğun resmi

27.06.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Ciro Immobile hamlesi seviye atlattı

13.07.2024