• 30 Eylül 2017 Cumartesi 23:45
  • |
  • 30 Eylül 2017 Cumartesi 23:45

YAZAR

Engin Verel

İşte futbol bu!..

Paylaş

Lig lideri G.Saray ve 16. sıradaki Karabüksporlu futbolcuları tebrik eder ve alınlarından öperim. G.Saray’ın oyun başlarında 2-0’ı bulmasıyla bu maçın farklı geçeceğini düşünüyordum. Ama kontrataklarla rakibinin üzerine giden konuk takım, Belhanda’nın hatasıyla başlayan, Torje’nin pasını gole çeviren Yatabare’yle biten anda mücadeleye ortak oldu. Maça da renk geldi.

Bu dakikaya kadar ev sahibi rahat top gezdirip, rahat pozisyon buluyordu. Ancak dediğim gibi 16. sırada olmasına rağmen Karabük, Yatabare, Torje, Poko gibi dün akşam göze batan futbolcularla, “Ben lider tanımam. Çıkar futbolumu oynarım” dercesine inanılmaz istek ve arzu içerisinde bizlere güzel futbol izletti. Bu çocukları alkışlamamak elde değil.

Açıkça söyleyeyim,dün G.Saray’ın 8-2 galibiyetiyle bitebilirdi. Ama Karabük maçı 4-3 de kazanabilirdi. G.Saray yıldızlar topluluğu. Kadrosunda bir tek Türk var o da Serdar. Rakipte ise defanstaki Kerim ve Barış. Yani dün akşam 3 Türk futbolcusu vardı, diğerleri yabancıydı. Ama şunu da söylemeden geçmemek gerek. Eğer bu yabancılar olmasaydı, dün bu maç bu kadar lezzetli ve bizleri mutlu eden bir havada geçmezdi.

Şimdi gelelim G.Saray’ın yıldızlarına... 2-0’dan sonra bu kadar pas hatası yapan futbolcu topluluğu görmedim. Kendilerine fazla güvenmeleri güzel. Tek pasla oyunu hızlandırmaları, o da güzel. Ancak bu kadar pas hatası bu futbolcuların bireysel olarak kimliklerine yakışmadı. Feghouli, Belhanda ve Rodrigues’e orta sahada Ndiaye ve Fernandao’yu da eklersek, bu futbolcuların hepsi dün takımın golcüsü Gomis’e çalıştı.

Ama gol atmak istemeyen tek bir kişi vardı. O da Gomis’in kendisiydi. Sakın yanlış anlaşılmasın sadece şanssız ve biraz isteksizdi. Gomis’in yerine stoper Maicon skoru belirleyici iki gol atarak gecenin adamı oldu.

Bu karşılaşma, futbol adına değil ama skor adına önce Tudor’a sonra da futbolculara ders olmalı. Çünkü her zaman, uzatmalarda gol atıp galip gelemezsin. Son sözüm de Karabük alt yapısında görevli olmasına rağmen takımın başında sahaya çıkan Levent Açıkgöz’e... Çok iyi bir futbol oynattı. Maçın hakeminin verdiği penaltı ise uzun süre tartışılacak cinstendi.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

21 Haziran 2021 Pazartesi

Reklamlar bitti

17 Haziran 2021 Perşembe

Hiçbir şey yok

13 Haziran 2021 Pazar

İsyan tabelaya değil tabloya!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Kim merak ediyor?

23.07.2021

Engin Verel

Reklamlar bitti

21.06.2021

Alen Markaryan

Lütfen gereğini yapınız

21.07.2021

Kenan Karcı

Biz 'bitti' dedik, bitmeden...

23.07.2021

Mustafa Sapmaz

Güneş'e yazar!..

21.06.2021

Gürkan Ata

Acemice eşlik!

18.04.2021