• 11 Nisan 2022 Pazartesi 07:00
  • |
  • 11 Nisan 2022 Pazartesi 07:00

YAZAR

Engin Verel

İsmail değil ‘Ismael' olsa

Paylaş

Misafir ekip Galatasaray için bu maç daha çok prestij sınavıydı. Uzun zamandır Kadıköy'de mağlup olmayan Galatasaray, bu seriyi devam ettirip, ay sonunda seçilecek başkana bir hediye vermek istiyordu.

Tabii bu hediye sadece yeni başkana değildi. İyi bir netice, teknik adama da bir sonraki sezon için devam etme şansı sunabilirdi. Gelelim Fenerbahçe'ye...

Her şey dört dörtlüktü. Full seyirci, son 7 maçta 6 galibiyet-1 beraberlikle derbiye çıktılar. Konya'nın da mağlup olması sonrasında galibiyetle ikincilik gelecekti. Şampiyonlar Ligi umudu hiç bu kadar yakın olmamıştı. Aynı zamanda tıpkı Torrent gibi İsmail Kartal için de muhtemel "Bir sonraki sezon da takımın başında kalma maçı" olabilirdi...

Tabii Fenerbahçe Yönetimi, diğer hoca adaylarıyla anlaşamazsa! İsmail Kartal'ın adı "Ismael" olsaydı aslında sorun olmazdı. Her durumda devam ederdi!

İlk yarıya baktığımızda savunmada Osayi'nin çıkışları sağ kanadı canlandırırken, İrfan Can ve Mert'in bu koridoru akıl dolu kullanması, skor üstünlüğünü getiren unsurlardandı. Zajc'ın attığı gol ise sanki bana antrenmanda çalışılmış bir pozisyon gibi geldi. Burada Osayi'nin katkısı da alkışlıktı. Defansta Kim'in 2-3 pozisyondaki kurtarıcı hareketleri ve öndeki Zajc'ın çalışkanlığı takdire şayandı.

İrfan sağ kanatta akıllı oynadı ama koca 45 dakikada kendini bu kanada kilitledi. Sahada fazla dolaşmadı. kinci devrede de Fenerbahçe'nin taktik anlayışı değişmedi. Sağ kanatta adeta 3 kişiyle oynadılar. Osayi Samuel, İrfan Can ve Mert Hakan, bu bölgeden derbinin skorunu ilan etti. Galatasaray'ın sol kanadını adeta çökerttiler. Aynı bölgeden gelen bir rakibe karşı önlem alınamaması ise Torrent'e yazar. Bırakın önlem almayı, oyuncu değiştirmek için bile bu kadar süre geçirmesi de "anlaşılamazlar" arasına girdi.

Sonuçta daha fazla isteyen kazandı. Daha fazla isteyen de kesinlikle Fenerbahçe'ydi.

İsmail Kartal bence devam etme hakkını kazandı. Eğer başka birini getirirlerse de Kartal'ın gölgesi hep üzerlerinde olacak. Daha önce de söylediğim gibi keşke adı İsmail değil de "Ismael" olsaydı!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

28 Şubat 2024 Çarşamba

Tehlikeli sinyaller

25 Şubat 2024 Pazar

Tebrikler!...

18 Şubat 2024 Pazar

Yanlıştan dönmek…

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Kayıp büyük

1.03.2024

Engin Verel

Tehlikeli sinyaller

28.02.2024

Alen Markaryan

Yükselen değerler...

29.02.2024

Kenan Karcı

Yeni kurbanlar mı istiyorsunuz!

28.02.2024

Mustafa Sapmaz

Kapalı kale

26.02.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Krizden Semih Kılıçsoy çıktı

27.02.2024