• 25 Ekim 2021 Pazartesi 08:00
  • |
  • 25 Ekim 2021 Pazartesi 08:00

YAZAR

Engin Verel

İsabetsizler takımı!..

Paylaş

Uzatmalarla birlikte ilk devre 50 dakika sürdü. Her iki takım da tek bir organize atak yapamadı. Alanya'nın zaten şutu yok. Fenerbahçe'de de Ferdi'nin vuruşunda Rossi'ye çarpan top haricinde fırsat görülmedi. Karşılıklı olarak bu kadar pas hatası yapılan bir maçı, amatör kümede bile göremezsiniz.

Bu oyunun adı ne bilmiyorum ama futbol değil, onu biliyorum. Zamanında yönetimin Mesut'un oynamasını istediğini ancak Vitor Pereira'nın aynı fikirde olmadığını yazmıştım.

O zamanlar yönetimden tam ters yönde açıklamalar gelmişti.

Dün Mesut yine yedek! Burada yönetim ve teknik heyet arasında soğuk savaş olduğunu görmek için çok da dikkatli bakmaya gerek yok. Pereira, rotasyon yapmış, bazı futbolcuları dinlendiriyormuş. Tamam diğerlerini dinlendir ama Mesut'u sahaya sür. Çünkü Mesut yorulmuyor. Niye mi yorulmuyor? Koşmuyor ki yorulsun, yürüyor. Herkesin anlaması gereken bir nokta var. F.Bahçe, Real Madrid'deki Mesut Özil'i transfer etmedi. Arsenal'in kadroya bile almadığı Mesut'u getirdi. O zaman yaşı 32'ydi, şimdi 33...

İkinci devrede ilk isabetli şutunu çeken Alanyaspor, golü de attı. Fenerbahçe'nin savunma anlayışının nasıl olduğu buradan bile kendisini belli ediyor. Serdar'ın kafayla bulduğu beraberlik golünden daha önemli bir hadise var. Alanya'nın skor olarak öne geçtiği golden hemen önce, karşı karşıya tabelayı değiştirmeliydi.

Fenerbahçe'nin forveti, penaltıdan bile rahat pozisyonu harcamamalı. Takım genelinde ise durum şu: Rekor orta yapıyorlar, isabetsiz. Şut çekiyorlar, isabetsiz. Pas atıyorlar, isabetsiz. Transferler yapılmış, isabetsiz!

Doğal olarak taraftar da yönetimi istifaya çağırıyor. Pereira, en çok yorulan isim Mesut olduğu için onu oyuna 81. dakikada aldı! Tamam adamı bitirmek istiyorsun onu anladık. Ama bu arada takımı da bitiriyorsun. Rossi'yi transfer edene de ayrıca tebriklerimi yolluyorum. İnanılmaz bir fizik gücü var. Daha doğrusu fizik gücü olduğuna inanamıyorsunuz! Alanya 3 şut çekip, 2 gol atıp maçı aldı. Fenerbahçe ise sadece baktı. Bugünlerin geleceği belliydi!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

3 Mart 2024 Pazar

Şampiyonluk terapisi

28 Şubat 2024 Çarşamba

Tehlikeli sinyaller

25 Şubat 2024 Pazar

Tebrikler!...

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Kayıp büyük

1.03.2024

Engin Verel

Şampiyonluk terapisi

3.03.2024

Alen Markaryan

Yükselen değerler...

29.02.2024

Kenan Karcı

Yeni kurbanlar mı istiyorsunuz!

28.02.2024

Mustafa Sapmaz

Kapalı kale

26.02.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Ersin Destanoğlu'na açık mektup

3.03.2024