• 14 Ağustos 2022 Pazar 07:00
  • |
  • 15 Ağustos 2022 Pazartesi 11:53

YAZAR

Engin Verel

Hocanın işi zor

Paylaş

Geçen hafta Fenerbahçe seyircisi gibi dün akşam da Galatasaray seyircisi takımını özlemiş ve güzel bir futbol seyretmek için tribünleri doldurmuştu. Ama gelin görün ki, o bizim bildiğimiz Galatasaray'ın futbol anlayışı ve kaliteli bireysel futbolculardan kurulu takımın yerinde yeller esiyordu.

Orta sahadaki Yunus, Emre Akbaba, Kerem üçlüsüne bakıldığında Emre'nin geldiği takımlardaki yıldızlaştığı performansı maalesef nedeni bilinmez bir şekilde Galatasaray'da sahaya yansımıyor.

Yunus ve Kerem'e gelirsek, futbolcu kumaşı kaliteli olmasına rağmen Yunus'un pek oyuna ağırlığını koyamadığını Kerem'de ise büyük bir düşüş olduğunu izledim. Maç boyunca ilk yarı atmış olduğu güzel şutu aynı güzellikte Onurcan'ın kurtarışı dışında pek varlık gösteremedi

Son senesi Benfi ca'da istediği gibi geçmeyen Seferovic ise haklı olarak, 'Bana top mu geliyor ki golcülüğümü göstereyim' dercesine ilk yarı boyunca rakip defansın ortasında tek başına bırakıldı. Nitekim ikinci yarı Gomis'in oyuna girmesiyle 4-4-2'ye dönen Galatasaray rakibine üstünlük kurarken Seferovic'in kafa şutunu son anda kaleci kurtarmış ama bu güzellikten evvel Abdülkerim'in inanılmaz hatasını değerlendiren Giresun, beraberlik için geldiği stanbul'dan 3 puanla Karadeniz'e dönüyordu.

Anlamadığım bir konu da Muslera'nın dışında Galatasaray takımının genelde eski kaliteli futbolculardan oluşmadığını görüyorum. Hatta Galatasaray'da takdir ettiğimiz bir kaç futbolcu dün Adana Demir'i liderliğe taşıyan isimler olurken acaba bu futbolcular neden bugün sahada yok diye düşünmeden kendimi alamadım.

Aslında Galatasaray, Antalya'da sezona şanslı başlamıştı. Kötü oynadığı maçta Gomis'in golüyle 3 puanı alıp, taraftarının önünde ligde ben varım deme fırsatı bulmuştu. Ancak dünkü görüntüyle maalesef Antalya'daki kazancını perçinleyemedi. 60'ıncı dakika dolduğunda kaleyi tutan Kerem'in şutu dışında, isabet kaydedememesi basit bir örnek. Galatasaray'ın kadrosuna ve futbolcu kimliğine bu görünkü yakışmadı.

İlk iki maçlık görüntü Okan Hoca'nın işinin hiç de kolay olmadığını ortaya koyuyor.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

7 Temmuz 2024 Pazar

Yüreğinize sağlık

3 Temmuz 2024 Çarşamba

Helal olsun size

23 Haziran 2024 Pazar

Ders almalıyız

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Geriye gurur kaldı

7.07.2024

Engin Verel

Yüreğinize sağlık

7.07.2024

Alen Markaryan

Nefesimizi tutmuş, Feyyaz'ın tünelden çıkmasını bekliyorduk...

16.07.2024

Kenan Karcı

Harika Çocuklar

3.07.2024

Mustafa Sapmaz

Mutluluğun resmi

27.06.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Ciro Immobile hamlesi seviye atlattı

13.07.2024