• 24 Eylül 2021 Cuma 08:00
  • |
  • 24 Eylül 2021 Cuma 08:00

YAZAR

Engin Verel

Hoca Mesut'u yanlış oynatıyor

Paylaş

İlk 25 dakika Fenerbahçe'nin baskılı oyunu karşısında bir alt ligden çıkan Giresun'un 5 maçta 1 puan alıp, golle buluşmaması cd 19'uncu sırada yer alması, bana bu sezon geldiği yere döner düşüncesi vermişti.

Ancak ilk yarının ortalarında Fenerbahçe'ye karşı oyunda ağırlığını koyup, bir dakika arayla Balde ve Serginho'nun kaçırmış olduğu gollerden sonra Giresun hakkındaki olumsuz düşüncelerim değişmeye başladı. Nitekim ilk yarının sonlarına doğru Balde'nin kaleciyi ters köşeye yatırmasına rağmen topu direğe çarptırarak penaltıdan beraberlik şansını kaçırması, Fenerbahçe adına şanstı. Giresun soyunma odasına berabere girebilirdi.

Defansa Serdar, Kim Jee ve Slazai üçlüsünü bir torbaya koysak, içerisinden 2 stoperi çıkartamayız. Mert Hakan, Gustavo ikilisine gelirsek penaltıya neden olan ve Fenerbahçe futbolcusuna yakışmayacak bir sarı kart gören bu kardeşimizin ilerideki günlerde forma almasının zor olacağını tahmin ediyorum. Gelelim golcüler Valencia ve Rossi'ye. Bu iki golcünün boy kısalığı gol kısırlığına da neden oluyor diye düşünüyorum. Kenarlardan Osai ve Ferdi'nin yapmış olduğu ortalarda hava toplarında başarılı olamayan bu arkadaşların yerine hava hakimiyeti olan iyi bir golcü devre arası alınması lazım.

Orta sahanın kanatlarındaki Osai ve Ferdi'ye gelirsek, belki bazıları bu futbolcuları beğenmemiş olabilir. Ancak ben biliyorum ki hocaları Pereira'nın bu çizgiye hem defansif hem de ofansif olarak en iyi kullanan futbolcular olduğunu gördük. Dün akşam vazifelerini tam yapan isimlerin başında geliyorlardı.

Fenerbahçe'nin en önemli isimlerinden kaptan Mesut'a ayrı bir paragraf açmak istiyorum. Hocanın fazla koşmadığı ve pres yapmadığı için bu futbolcuyu oynatmak istemediğini ancak bilinen kişinin ısrarı karşısında oynatılmasına 'Tamam' diyebiliriz ama hoca yanlış yerde oynatıyor. Kanatlarda al-gülüm, ver gülüm değil, santrfor arkası oyun kurucu bir Mesut çok koşmasa da bu takımda oynar. Zaten bunu da ilk yarı Rossi'ye 3 kişinin arasından attığı pasıyla ve ikinci goldeki ustalığıyla gösterdi.

Maçın sonlarında yenilen golde kaleci Altay'ın yapacağı bir şey yoktu ama ön liberoların rakibe bu kadar kolay şut attırması yanlış. Hocanın bu oyun şablonunu yeniden gözden geçirmesi lazım.

Bu 3 puanı Fenerbahçe biraz da şansıyla kazandı. Giresun ikinci golü hediye etmese ve penaltıyı atsa şu an Fenerbahçe'de kıyamet kopuyordu.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

9 Ekim 2021 Cumartesi

Değişen bir şey yok

1 Ekim 2021 Cuma

Sinyaller güzel

27 Eylül 2021 Pazartesi

İlk etap tamam

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

İki maçın gör dedikleri

13.10.2021

Engin Verel

Değişen bir şey yok

9.10.2021

Alen Markaryan

Fatura!

16.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

28.09.2021