• 08 Ağustos 2019 Perşembe 08:00
  • |
  • 08 Ağustos 2019 Perşembe 08:00

YAZAR

Engin Verel

Her şeye rağmen

Paylaş

Ne enteresan ki geçen sezon Türkiye Kupası fi nalinde karşı karşıya gelen iki güzide takımımız, dün akşam da Süper Kupa fi nalinde başkentimizde buluştu.

Daha ilginci ise geçen sezon şampiyon olan G.Saray’ken Akhisar Süper Lig’e veda eden taraftı. Ama dün baktığımızda topla fazla oynamasına rağmen Galatasaray rakibine karşı ilk yarıda zengin gol pozisyonu bulamadı.

Akhisar ise 1 sene aradan sonra önümüzdeki sezon tekrar Süper Lig’e çıkabilecek bir görüntü sergiledi. Gelelim G.Saray’a... Kaleci ve 4 yabancılı defansta Luyindama’nın top tekniği eksikliğinden yapmış olduğu bazı hatalar baş ağrıtabilir. Bilhassa Şampiyonlar Ligi’nde Muslera’ya bu yüzden çok iş düşebilir.

Ön liberoda Seri’ye gelirsek bu sezon forma şansını ‘Seri’ye bağlayacağına inanıyorum. Ancak bu futbolcu, Selçuk’la birlikte değil de Donk’la sahaya çıkan bir G.Saray’da daha seri bir görüntü sergileyebilir. Belhanda’ya yakın oynayarak G.Saray’a inanılmaz katkı yapar.

Zaten bu ikili seneler önce Nice forması altında harika bir performans sergilemişti. İlk yarı boyunca 8 orta yapmasına rağmen isabette büyük sıkıntı yaşayan G.Saray’da, Jimmy, ilk 11’de fazla “Durmaz”.

Onun yerine Feghouli’nin görev alacağını tahmin ediyorum.

Bir de Babel’den 9 numara olmayacağı gün gibi aşikar. Fatih Terim, Babel’den faydalanmak istiyorsa esas yeri olan solda oynatmalı.

Diane sağlık kontrolünden geçirilemediği için lisans çıkartılmadı. Diagne eğer Falcao’da sıkıntı yaşanırsa bu mevkide vazgeçilmez olur.

Belhanda ise her zamanki gibi klasıyla forması gibi 10 numaraydı.

Fatih Terim ve Hasan Şaş’ın da artık biraz daha sakin kalması gerekiyor. Bu ikilinin ceza almasına artık alışıldı. Ve cezalar zararlı alışkanlıklardır.

Sonuç olarak G.Saray, savunmasının inanılmaz hataları, hücum hattının beceriksizliğine rağmen Belhanda’yla kupayı kaldırdı.

Dünden çıkarılacak sonuçlar ise belli:

1-G.Saray forvetsiz oynamaz.

2-Feghouli sağda, Babel solda oynar.

3-Savunmada bu kadar hata yapılmaz.-

YAZARIN DİĞER YAZILARI

13 Haziran 2021 Pazar

İsyan tabelaya değil tabloya!

12 Haziran 2021 Cumartesi

Gençliğimi hatırladım!

01 Haziran 2021 Salı

Destek zamanı

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Kazanılacak 6 puan var

12.06.2021

Engin Verel

İsyan tabelaya değil tabloya!

13.06.2021

Alen Markaryan

Yöneticilik dediğin

15.06.2021

Kenan Karcı

Yüz kızartıcı…

12.06.2021

Mustafa Sapmaz

İtalya kalesi uzakta!

12.06.2021

Gürkan Ata

Acemice eşlik!

18.04.2021