• 3 Temmuz 2024 Çarşamba 07:00
  • |
  • 3 Temmuz 2024 Çarşamba 07:00

YAZAR

Helal olsun size

Paylaş

Milli Takım başka bir ruh, başka bir seviye. Bu takımı suni gündemlerle yıpratmaya çalışmak haksızlık. Bu çocukların yaptıkları için her şeyden önce teşekkür etmeliyiz.

Ülkemizi Almanya'da bizim için çok önemli şampiyonaya taşıdılar. Üstelik turnuvanın en genç takımlarından biri ve geleceği olan oyuncular grubu var.

Özellikle sosyal medyada pirim yapmak için bu tür olaylara tevessül eden insanları empati yapmaya çağırıyorum.

Evet zor bir gruptan, kolay çıktık. 3 maçta 2 galibiyetle o grubu tamamlamak kolay iş değildi. Belki eleştirilecek çok yanımız vardı ama sahadaki sonuçlar eleştirenleri değil, Montella ve oyuncularını haklı çıkartıyordu.

Dün akşama geldiğimizde de 'Avusturya favori' havası estiriliyordu. Belki ilk bakışta görüntü öyleydi ama bizim çocuklarımızın gerçekten çok yetenekli olduğunu, potansiyellerini ortaya çıkarabildikleri zaman herkesi yenebileceklerini söylemiştim.

Dün Avusturya karşısında bu tereddütlerle başladığımız maçta erken gol bulmamız bizim için olabilecek en iyi senaryoydu. Gerçi golden sonra biraz savunma yaparken bocalasak da çabuk toparlanıp, dengeyi sağladık.

Montella'nın dersini çok iyi çalıştığını ve Avusturya'nın oyun planlarını bozduğunu da söylemek lazım. Ismail ve Orkun'un ilk yarıda gördüğü sarı kart tek handikapımızdı.

Avusturya'nın hocası Rangnick de ilk yarıda işlemeyen planlarını değiştirdi. İkinci yarıya iki değişiklikle başladı. Yine ilk 10 dakikadaki senaryoyu izledik.

Avusturya'nın telaşlı baskısını dengeleyen Millilerimiz, Merih'le yine kornerden ikinci golü buldu. Sonra bir rehavet ve acemice savunma hatasıyla Avusturya'nın golü ve bocalama dönemi başladı.

Avusturya'nın kurduğu baskıdan çıkarken, topları doğru kullanabilseydik yeniden farkı ikiye çıkartabilirdik. Ne yazık ki bu konuda heyecanlı ve telaşlıydık.

Gecenin sonunda istediğimizi aldık. Önemli olan da buydu.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

7 Temmuz 2024 Pazar

Yüreğinize sağlık

3 Temmuz 2024 Çarşamba

Helal olsun size

23 Haziran 2024 Pazar

Ders almalıyız

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Geriye gurur kaldı

7.07.2024

Engin Verel

Yüreğinize sağlık

7.07.2024

Alen Markaryan

Nefesimizi tutmuş, Feyyaz'ın tünelden çıkmasını bekliyorduk...

16.07.2024

Kenan Karcı

Harika Çocuklar

3.07.2024

Mustafa Sapmaz

Mutluluğun resmi

27.06.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

İmzasıyla değil, sözleriyle kaybetti

19.07.2024