• 28 Mart 2021 Pazar 08:00
  • |
  • 28 Mart 2021 Pazar 08:00

YAZAR

Engin Verel

Haydi 3'lü çekmeye…

Paylaş

Hollanda'ya karşı aldığımız tarihi galibiyetin ardından, pek çok kişi "Kötü oynadık, şanslıydık" gibi yorumlarla elde edilen galibiyetin üstü örtülü bir şekilde biraz da "Şans" olduğunu ima ediyordu. Tabii ki bunun ardından da pek dillendirilmese de Norveç maçında işlerin çok daha zor olacağı ve Türkiye'nin kazanma ihtimalinin zayıf olduğu mesajları vardı.

Maç başladığında Milli Takımımız'ın Norveç'e karşı kendi kimlik ve kişiliğini ortaya koymakta kararlı olduğunu gördük. Takım halinde savunan ve hücumda çoğalan Milli Takım'ın erken bulduğu gol, oyuncularımızın galibiyete olan inancını da pekiştirdi.

Norveç topa bizden daha çok sahip gibi görünse de 70 dakika Sörloth'un direkten dönen topu dışında pozisyonları olmadığını söylemek gerekir. İlk iki golümüzde Yusuf Yazıcı'nın asistleri, Ozan ve Çağlar Söyüncü'nün golleri harikaydı.

İki farklı skoru yakaladıktan sonra topu rakibe bırakan ve harika savunma-hücum organizasyonlarına imza atan Milli Takımımız'ın, az gelip, öz işler yaptığı ataklardan birinde Ozan'ın golü Norveç'in 'Gol ikizleri' diyebileceğimiz yetenekleri Sörloth ve Haaland'a "Gol böyle atılır" dersi niteliğindeydi.

Burada her bir oyuncumuza tek tek tebriklerimi ve alkışlarımı gönderiyorum. Herkes üzerine düşen görevi kusursuz yaptı. Hollanda maçında 3 gol atan Burak Yılmaz dün belki gol atamadı ama Norveç savunmasını çok yıprattı, aldığı hava toplarıyla rakip sahada etkili işler yaptı, duvar paslarında çok başarılıydı.

Aynı şekilde Hollanda maçının gol atan bir başka yıldızı Hakan Çalhanoğlu da çok ekstra işlere imza attı. Çağlar, Umut, Mert, Kaan, Kenan.... Herkes mükemmel bir performans gösterdi.

Norveç 10 kişi kaldıktan sonra oyun kontrolü de tamamen bizim elimize geçti ve maçı garantiye aldık.

Burada İspanyol hakemin, İspanya'daki maçta adil bir yönetim gösterdiğini, iki takıma da eşit mesafede örnek bir yönetim ortaya koyduğunu vurgulamak gerekir. Norveçli oyuncuların acz içinde penaltı almak için yaptığı eyyamlara prim vermedi.

Hollanda ve Norveç karşısında alınan farklı galibiyetlerle eleme grubuna başlamamız harika bir tablo.

Letonya'ya karşı Salı günü aynı futbolu ve aynı zaferi bekliyor ve diliyoruz. Biz 3'lü çekmeye hazırız....

YAZARIN DİĞER YAZILARI

13 Nisan 2021 Salı

Galibiyetten öte...

09 Nisan 2021 Cuma

Mangala mı gittiniz?

06 Nisan 2021 Salı

İyi ama yetmez…

DİĞER YAZARLAR

Engin Verel

Galibiyetten öte...

13.04.2021

Alen Markaryan

Ağır bedel

17.04.2021

Kenan Karcı

Terim faktörü

07.02.2021

Mustafa Sapmaz

Letonya laneti

31.03.2021

Gürkan Ata

Biri eksik, biri stresli!

11.04.2021