• 12 Aralık 2016 Pazartesi 02:00
  • |
  • 12 Aralık 2016 Pazartesi 02:00

YAZAR

Engin Verel

Gö… yırtsanız da başaramayacaksınız

Paylaş

Şerefsizler… 

Gö… yırtsanız bu ülkeyi bölemezsiniz. Hele hele sizin gibi kalleşlerin ve vatan hainlerinin sinsice yapmış olduğunuz sözde planlarınız bu coğrafyada işlemez. Bunu sadece kafanıza değil, vücudunuzun her tarafına sokun. 

Galatasaray 11'ine baktığımda Riekerink'in 9'u garanti; 2’si acabalar ki bu acabalar Linnes ve Sabri, diğeri ise Serdar ve Semih… Geriye kalanlar artık tüm Galatasaray'ın ezbere bildiği defans, ön libero, orta saha ve golcüler… 

Dün akşamki Galatasaray-Gaziantep maçı uzun yıllardır, hatta benim yaşıma gelmişlerin şahit olmadığı kadar önemli bir müsabakaydı. Tabii ki bu maçın önemi futbol değil, futbol ötesi yaşananlardan kaynaklanıyordu. Bir akşam önceki Beşiktaş-Bursa maçı sonrası yaşanan ve ülkeyi yasa boğan alçak saldırı sonucu aslanlarımızın ve halkımızın hassasiyetleriydi. Hayatlarını kaybeden, hastanelerde tedavi altında olanların acısı sıcağı sıcağına yaşanırken, böyle bir maça hem futbolcuların hem biz yorumcuların hem de seyircinin konsantre olması, her şeyden önce zor bir durumdu. 
Ama yaşamda her zorluğu yenebilecek bir ülke insanı olarak vatan hainlerine ve şerefsizlere taviz vermemek için bizler maçlara da gideceğiz, alışverişe de… Ve normal yaşantımızı, acımızı içimize atarak devam ettireceğiz. Yani onları mutlu etmeyeceğiz. 

Teknik direktörü ile yollarını ayırmış, düşüşte olan Gaziantep karşısında G.Saray istenilen futbolu ilk yarı oynamasa da Podolski'nin süper pasında Bruma'nın topa iyi vuramaması sonucu Yasin'e yaptığı bilinçsiz asist ve gelen gol G.Saray için ne kadar önemliyse, gol sonrası Yasin'in özel tim polislerine koşup, onlara sarılması ülke adına çok daha anlamlıydı. 
Defanstaki iki stoper Serdar ve Hakan'ın ufak tefek hatalarıyla rakibin heyecan yaratıcı pozisyonlarını bir tarafa bırakırsak ön liberolar Selçuk ve De Jong oyuna yavaş yavaş ağırlığını koyuyor ve maçın adamları başta Yasin olmak üzere Bruma ve Sneijder bilhassa ikinci yarıda rakibini abluka altına alıyordu. 

G.Saray'da gecenin adamı Yasin'in hat-trick yaptığı bu heyecanlı karşılaşmada 'Sneijder ve Bruma'nın kaçırmış olduğu goller' diyemeyeceğim, çünkü kalesinde 3 gol yemesine rağmen Antep kalecisi Gökhan'ın inanılmaz 12 kurtarışı vardı. Onun çabası belki de tarihi bir farkı önlüyor ve Gökhan, Yasin'le beraber geceye damgasını vuran ikinci isim oluyordu. 

Bak şerefsiz! 

1914'te Cihan Harbi'nde 7 düvel bu milleti dize getiremedi. Siz sidikliler mi getireceksiniz! Spordan siyasete ve sanata kadar dünkü Türkiye tablosu size verilmiş en güzel cevaptır. 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

16 Mayıs 2022 Pazartesi

Şimdilik güle güle

9 Mayıs 2022 Pazartesi

Fenerbahçe için kazanç

30 Nisan 2022 Cumartesi

Fotoğraf güzel!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Giderayak sürpriz

21.05.2022

Engin Verel

Şimdilik güle güle

16.05.2022

Alen Markaryan

Güzel bir yaz tatili

22.05.2022

Kenan Karcı

Ne haber netekim yine geldi kasket!

1.05.2022

Mustafa Sapmaz

Doğrular ve festival

22.05.2022

Gürkan Ata

35 ve 37. hafta hariç mükemmel planlama!

16.05.2022