• 22 Ekim 2021 Cuma 08:00
  • |
  • 22 Ekim 2021 Cuma 08:00

YAZAR

Engin Verel

Gitmeyin daha iyi

Paylaş

Trabzonspor maçının tartışmaları gölgesinde başlayan Antwerp mücadelesinde korktuğumuz başımıza geldi. O maç sonrası kopartılan fırtınanın oyucular üzerinden zihinsel bir dağınıklığa neden olacağını düşünüyordum ki daha maç başlar başlamaz yenilen gol beni yanıltmadı. Bir Avrupa maçında böyle dalgınlık ve savunma dağınıklığı olmaz. Ne bek yerinde, ne stoper... Haliyle Samatta da kariyerinin en rahat gollerinden birini attı.

Bu şok golden sonra Fenerbahçe'nin, "Biz ne oluyoruz?" paniğini üzerinden atıp maça dönmesi de zaman aldı. Zira, Antwerp ne kadro ne de oyun kalitesi bakımından Fenerbahçe'nin düzeyinde bir takım değil. Ancak Fenerbahçe'nin bunu görmesi ve rakibine hissettirmesi için 20 dakika beklemesi gerekti. Valencia'nın golünden sonra rüzgar net ve sert bir şekilde Fenerbahçe lehine esmeye başladı.

Nitekim kazanılan ve kaçan birinci penaltıya rağmen Fenerbahçe, "Bu maçı alacağım" duygusunu hem kendisi hissetti hem de rakibine kabul ettirmeye başladı. Ardından da ikinci penaltı golü geldi.

İkinci yarıda da Fenerbahçe'nin bu oyununu sürdürmesini bekliyordum. Ama hayal kırıklığına uğradım. Kendi yetenek ve gücünü inkar eden, oyunu geride kabullenip, skoru koruma derdine düşen bir Fenerbahçe vardı. Pereira'nın golü yiyene kadar da oyuna müdahale etmemesi büyük bir hataydı. İşlerin iyi gitmediğini görüp, önceden önlem almak daha akılcı olurdu ama o avantajını kaybedene kadar bekledi.

Antwerp'in golünden sonra yeniden ilk yarıdaki senaryoya döndük ama bu defa ne penaltı ne de gol geldi. Fırsatlar bir bir harcandı, gruptan çıkma umutları da tıpkı pozisyonlar gibi harcandı. Türkiye'de derece yapmak için kavga edip, Avrupa'ya gittiğinizde ülkeyi böyle temsil edecekseniz, gitmeyin daha iyi.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

16 Mayıs 2022 Pazartesi

Şimdilik güle güle

9 Mayıs 2022 Pazartesi

Fenerbahçe için kazanç

30 Nisan 2022 Cumartesi

Fotoğraf güzel!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Giderayak sürpriz

21.05.2022

Engin Verel

Şimdilik güle güle

16.05.2022

Alen Markaryan

"Ben başkan adayı olsam"

24.05.2022

Kenan Karcı

Ne haber netekim yine geldi kasket!

1.05.2022

Mustafa Sapmaz

Doğrular ve festival

22.05.2022

Gürkan Ata

Futbolun güzelliği, Avcı'nın öngöremediği!

23.05.2022