• 31 Ekim 2017 Salı 00:02
  • |
  • 31 Ekim 2017 Salı 00:02

YAZAR

Engin Verel

Futbolun adaleti yoktur

Paylaş

İki takım arasındaki geçmiş maçları analiz ettiğimizde kadıköy’de oynanan 12 lig maçında 47 gol atıldığını görüyoruz. Bunlarda yaklaşık olarak maç başı 4 gole geliyor. Maç öncesi bu tabloya bakarak acaba bu akşamki maçta böyle gollü mü geçer mi diye düşünmedim değil. Ve bu istatistik düşüncemi yanıltmadı. 6 gol bize seyrettirdiler. Bu gol yağmurunun final vuruşları ilk yarı uzatmalarında Ozan’ın ayağından gelmiş (1-1) diğeri ise ikinci yarının uzatmalarında santrası yapılmayan Gyan’ın kafa vuruşuyla biteceğini açıkça söyleyeyim hiç tahmin etmemiştim. 

Futbolun ne denli cilveli bir oyun olduğuna dün akşam bir kez daha şahit oldum. Roman’ın büyük hatasıyla Umut’un attığı gole hakemin F.Bahçe’nin attığı golde faulü görmemesi sonucu atılan gol sonrası moral açısından Kayseri’yi yıktı, F.Bahçe’yi büyük bir moralle soyunma odasına götürmüştü. İlk yarı istenilen futboldan uzak olan ev sahibi, ikinci yarının başında Roman ve Souza’nın attığı golle bir anda farkı 2’ye çıkartıyor, artık kendine özgüveni gelen bir hava bürünmüştü.

Başta Valbuena olmak üzere Ozan, Isla, Dirar ve Janssen ile futbol resitali yapmaya başlamıştı. Ama ne olduysa bir türlü bu çift stoperlere çare bulamayan Aykut Hoca, bu sefer Neto’nun göğüsüyle kendi kalesine attığı rakibi umutlandıran golüyle, seyirci gibi futbolcularda panik yapmaya başlamıştı. Sonrasında bu skoru koruma amaçlı Ozan-Mehmet, Valbuena-Alper değişiklikleri, son golden 1 dakika önce Dirar-İsmail değişikliği Aykut Hoca’nın gol yememek için yaptığı son hamleydi. Sanki içine doğmuştu. Ve son nefeste ilk yarıdaki F.Bahçe’nin mutluluğu, ikinci yarının sonunda uzatmalarda atılan golle bu sefer tam tersine Kayseri’ye geçmişti. F.Bahçe üzülen taraf olmuştu. 

Hakem Halil Umut Meler’in genç ve yarınları parlak bir hakem olacağına inanlardanım. Ancak yatsın kalksın dua etsin ki bu maç berabere bitti. Tahminim dün akşamki maçtan sonra konuşulacak bariz hataları olacaktır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

30 Kasım 2021 Salı

El birliğiyle...

29 Kasım 2021 Pazartesi

Bu rotasyon değil!

26 Kasım 2021 Cuma

Şansın ve golcün yoksa...

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Aslan gibi

26.11.2021

Engin Verel

El birliğiyle...

30.11.2021

Alen Markaryan

Güven çıkar oyundan!

30.11.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Plan ve sakinlik

22.11.2021

Gürkan Ata

Az atak, az şutla çok iş yapmak!

29.11.2021