• 30 Nisan 2022 Cumartesi 07:00
  • |
  • 30 Nisan 2022 Cumartesi 07:00

YAZAR

Engin Verel

Fotoğraf güzel!

Paylaş

Kendinizi İsmail Kartal'ın yerine koyun. Kötü giden Fenerbahçe'yi alıp, ikinci yarının en çok puan toplayan takımı yapmışsınız. Ortaya koyduğunuz güzel şeyler taraftardan ve camiadan büyük teveccüh görüyor, tribünler doluyor. Bu kadar kötü bir sezonda bile takımı ikinci yapıp Şampiyonlar Ligi'nin kapısını aralayacaksınız. Bu yolda en kritik maçlardan birine çıkacaksınız Gaziantep'le. Belki de yeni sezonda takımın başında siz olacaksınız...

Ama o da ne? Bir bakıyorsunuz Başkan Ali Koç, tam bu kritik süreçte Portekiz'de Jorge Jesus ile transfer görüşmesi yapıyor. Orta yere dökülen bu fotoğraf canınızı sıkmaz mı? Sıkar.

İşte bu ortamda İsmail Kartal'ın Fenerbahçe'si, Gaziantep karşısına çıktı. Ortaya koyacakları performans bir anlamda "İsmail Kartal'ı sahiplenme" mesajı da olacaktı.

Maçı ilginç ve anlamlı kılan bir başka detay da Fenerbahçe'de sağ bek ve sol bek oynamış iki eski tüfeğin karşılaşması olmasıydı. Mücadele başladığında şunu gördük ki iki takım da cesur futbol oynamak, bayram arifesinde tribünleri dolduran taraftarlara ve Türkiye'ye iyi bir maç izlettirmek arzusundaydı.

Özellikle orta sahada kora kor bir mücadeleye şahit olduk. Fenerbahçe bu bölgede Mert Hakan ve Rossi ile çok iyi organize oldu. Gustavo da uzun süre oynamamasına rağmen hırslıydı. İrfan Can'a burada ayrı bir not açmam lazım. Çok özel bir yetenek ama bazen gereksiz işlere girişmesi tribünlerin hoşuna gitse de futbolun affetmeyeceği hatalara yol açabilir

Bu özelliklerdeki Fenerbahçe orta sahasının pres yapmada, top tutmada, hücumda ve savunmada rakibine oranla daha üstün olduğunu gözlemledik. Her alanda pres yapan, kaptığı toplarla fazla gol pozisyonu üretemese de iyi organize olan bir Fenerbahçe izledik. Sanki şampiyonluk maçına çıkmış gibi istekliydiler. Son dönemdeki başarılı sonuçların takımın özgüvenini de çok yukarı çektiğini gördük. Yaptığı işten zevk alan bir oyuncu kadrosu vardı. Kaçan penaltıya rağmen maç 2-0 olana kadar bu görüntü devam etti. 2-0'ın rehavetiyle rüzgar tersine döndü. Yenilen gol komikti. Sagal Fenerbahçe ceza sahasında elini kolunu sallaya sallaya golü attı. Arda ve Valencia'nın girişi yeniden oyun üstünlüğünü Fenerbahçe'ye getirdi. Zajc'ın skoru garantiye alan golü de harikaydı. G.Antep 1 gol daha attı ama puan için zaman kalmadı.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

28 Şubat 2024 Çarşamba

Tehlikeli sinyaller

25 Şubat 2024 Pazar

Tebrikler!...

18 Şubat 2024 Pazar

Yanlıştan dönmek…

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Kayıp büyük

1.03.2024

Engin Verel

Tehlikeli sinyaller

28.02.2024

Alen Markaryan

Yükselen değerler...

29.02.2024

Kenan Karcı

Yeni kurbanlar mı istiyorsunuz!

28.02.2024

Mustafa Sapmaz

Kapalı kale

26.02.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Krizden Semih Kılıçsoy çıktı

27.02.2024